Obeziteyi önleyen bitki

  • Haberin Tarihi: 1 Ocak 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Obeziteyi önleyen bitki

Obezite nasıl önlenir?

Obezite önleyici bitkiler neler?

Obezite önleyici bitkisel çay?

Ispanağın yapraklarında bulunan tilakoid maddesinin bağırsakları çalıştırarak tokluk hormonu salgılanmasını sağlayabildiği belirlendi.

İsveç’teki Lund Üniversitesi’nden bilim adamlarının araştırması , yaprak zarlarındaki tilakoidin, lipid yağların sindirilmesini yavaşlattığını ve tokluk hormonunun salgılanmasını sağladığını gösterdi.

Bilim adamları  araştırma  boyunca bazı katılımcılara her sabah sulandırılmış ıspanak özü  içirdi . Bunu içenlerin , gün  içinde ,  içmeyenlerde  daha fazla tokluk hissettiği, şekerli yiyeceklere daha az ilgi duyduğu, günde sadece 3 öğünle yetinebildiği görüldü.

Ancak  araştırmaya  imza atanlardan Charlotte Erlanson-Albertsson, iştahın kesilmesi  için ıspanak yapraklarının yenmesinin yeterli olmadığını vurguladı.

Erlanson-Albertsson, ”Bedenimiz doğrudan taze ıspanağı ayrıştıramadığından, tilakoidin bitkinin hücrelerinden çıkması  için  ıspanağın öğütülmesi, süzülmesi ve santrifüjlenmesi gerekli” dedi.

Normalde bağırsakların yeterince çalışmadığını belirten bilim adamı, özün iştah kesme mekanizması tam olarak belirlenemese de, tilakoidin bağırsakların çalışmasını hızlandırdığını ifade etti.

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın