Eczacilar.net

Gözü kaynak almasına hangi göz damlası kullanılır?

Gözü kaynak almasına hangi göz damlası kullanılır?

Bu makalemizde kaynak alan göze ne iyi gelir? Kaynak alan göz için en iyi ilaçlar? Kaynak alan göze iyi gelen ilaçlar hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Gözümüz muhakkak en hassas organlarımızdan biri. Dışarıdan gelecek en ufak zedelenmelerde veya mikroplarda gözümüz kendini muhafaza yoluna gider ve ağrı, kızarıklık gibi belirtiler ortaya çıkarır. Göz rahatsızlıklarında çok sık karşılaşılan durumlardan biri de gözü kaynak alması sonucu gözde meydana gelen ağrı ve kızarıklık.

Kaynak mesleğiyle uğraşan kişilerde koruma gözlük takılmaması durumunda karşılaşılan bu rahatsızlık kişiye oldukça çok rahatsızlık vermekte ve yaşam kalitesini önemli derecede zedelemektedir.

Gözü kaynak almasına hangi göz damlası kullanılır?

Kaynak alan göze iyi gelen ilaçlardan bahsedecek olursak bu rahatsızlıkta hangi ilaçların etkili olduğuna değinelim biraz da.

1-) Visine Göz Damlası

Visine göz damlası gözü kaynak alması durumlarında; doktorlar tarafından en sık reçete edilen ilaçların başında gelmekte. Dekonjestan özellikte olan visine göz damlası gözdeki kızarıklığın giderilmesinde tercih edilen ilaçların başında gelmekte.

2-) Eye-Visol Göz Damlası

Eye-Visol Göz Damlası da visine göz damlası gibi aynı amaçla kullanılan birbirlerinin eşdeğeri olan ilaçlardandır.

3-) Voltaren Göz Damlası

Kaynak alan göz için kullanılabilecek birkaç ilaçtan bahsettik. Yayınladığımız yazılarda bazı okurlarımız Kaynak alan göz için en iyi ilaç hangisi gibi sorular yöneltmekte zaman zaman. Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz:

İlaçların etkileri ve yan etkileri kişiye ve metabolizmaya göre değişkenlik göstermekte.Örnek vermek gerekirse visine göz damlası bir hastaya iyi gelebiliyorken başka bir hastaya ise iyi gelemeyebilir. Bu sebeple en iyi ilaç gibi bir kavramı eczacılar olarak bizlerin çok doğru bulmadığını ifade edebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ali dedi ki:

  Okuduğum makalede gözün kaynak almasına iyi gelen eczaneler.de satılan damla isimleri mevcut ancak bir çok göz damlası kullandım bir fayda görmedim gözün kaynak almasına iyi gelen en etkili damla voltaren isimli damla çok etkili olduğunu kendi şahsım adına söyleyebilirim
  Çünki kendim 20 yıl lık kaynakçıyım
  Ancak üzücü olan tarafı eczaneler de voltaren isimli damla nın artık iptal edilip ürütilmediği duymak bir kaynakçı olarak çok üzücü ve sinir bozucu nerde işe yarayan iyi bir İlaç varsa iptal ediliyor
  Buda bir hayli sinir bozucu ?

 2. ali dedi ki:

  bende geçen akşam kaynak şikayetiyle hastaneye gittim lakin bi sonuç alamadım.
  eczaneye gidip sorduğumda bana VİSİNE yi önerdi gayetde iyi geldi bence VİSİNE yi öneririm.

BİR YORUM YAZ