Eczacı, İlaç, Eczane, Eczacılık

Gözü kaynak almasına hangi göz damlası kullanılır?

Gözü kaynak almasına hangi göz damlası kullanılır?

Bu makalemizde kaynak alan göze ne iyi gelir? Kaynak alan göz için en iyi ilaçlar? Kaynak alan göze iyi gelen ilaçlar hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Gözümüz muhakkak en hassas organlarımızdan biri. Dışarıdan gelecek en ufak zedelenmelerde veya mikroplarda gözümüz kendini muhafaza yoluna gider ve ağrı, kızarıklık gibi belirtiler ortaya çıkarır. Göz rahatsızlıklarında çok sık karşılaşılan durumlardan biri de gözü kaynak alması sonucu gözde meydana gelen ağrı ve kızarıklık.

Kaynak mesleğiyle uğraşan kişilerde koruma gözlük takılmaması durumunda karşılaşılan bu rahatsızlık kişiye oldukça çok rahatsızlık vermekte ve yaşam kalitesini önemli derecede zedelemektedir.

Gözü kaynak almasına hangi göz damlası kullanılır?

Kaynak alan göze iyi gelen ilaçlardan bahsedecek olursak bu rahatsızlıkta hangi ilaçların etkili olduğuna değinelim biraz da.

1-) Visine Göz Damlası

Visine göz damlası gözü kaynak alması durumlarında; doktorlar tarafından en sık reçete edilen ilaçların başında gelmekte. Dekonjestan özellikte olan visine göz damlası gözdeki kızarıklığın giderilmesinde tercih edilen ilaçların başında gelmekte.

2-) Eye-Visol Göz Damlası

Eye-Visol Göz Damlası da visine göz damlası gibi aynı amaçla kullanılan birbirlerinin eşdeğeri olan ilaçlardandır.

3-) Voltaren Göz Damlası

Kaynak alan göz için kullanılabilecek birkaç ilaçtan bahsettik. Yayınladığımız yazılarda bazı okurlarımız Kaynak alan göz için en iyi ilaç hangisi gibi sorular yöneltmekte zaman zaman. Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz:

İlaçların etkileri ve yan etkileri kişiye ve metabolizmaya göre değişkenlik göstermekte.Örnek vermek gerekirse visine göz damlası bir hastaya iyi gelebiliyorken başka bir hastaya ise iyi gelemeyebilir. Bu sebeple en iyi ilaç gibi bir kavramı eczacılar olarak bizlerin çok doğru bulmadığını ifade edebiliriz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ