Eczacilar.net

ECZACILAR İSTANBUL’DA BULUŞTU!

ECZACILAR İSTANBUL’DA BULUŞTU!

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Eczacı Kozaları’nın düzenlediği kahvaltıda Türkiye’nin dört bir yanından eczacılar ve aileleri bir araya geldi.

 

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Eczacı Kozaları, 28 Nisan 2019 Pazar günü Florya Sosyal Tesisleri’nde Türkiye genelindeki eczacılara yönelik bir kahvaltı organize etti.

Büyük Eczacı Buluşması’na Ankara, Bursa, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Trabzon ve birçok şehirden eczacılar aileleri ile birlikte katıldı. 550 kişilik katılım ile gerçekleşen buluşmada eczacılara yönelik yapılan mesleki faaliyetlere ve çalışmalara geniş yer verildi.

Programda, Eczacı Kozaları’nın öncülüğü ile eczacı ve teknikerlere yönelik kurulan www. eczakariyer.com adlı web sitenin tanıtımı da yapıldı.

Kürsüye çıkarak söz alan Eczacı Kozaları Başkanı Ecz Veysel Zeydan misafirleri selamlayarak katılımları için teşekkür etti. Eczacı Kozalarının hayata geçen ve planlama sürecinde olan ‘Kumbara, Okul’da Hayat Var, Tekniker Eğitimleri, Dünya’ya İlaç Ol, Ab-ı Hayat Eczanesi’ projelerinden de bahsetti. Koza faaliyetlerine ve projelerine konuşmasında geniş yer veren Zeydan, çalışmaların tüm eczacıların gayretiyle devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Program sonunda Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Eczacı Kozaları’nda kuruluşundan günümüze etkin bir şekilde faaliyet gösteren eski Koza Başkanlarına hizmetleri için ‘Teşekkür Beratı’ takdim edildi.

Büyük Eczacı Buluşması’na eczacılık alanında faaliyet gösteren IVEK ve TEİS temsilcileri başta olmak üzere birçok STK katıldı.

HAYAT SAĞLIK VAKFI KİMDİR?

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı, sağlık ve sosyal hizmet alanlarından kalkarak ilişkisel tüm çevreyi kucaklamayı hedef edinmiş, nesil kaygısı taşıyan, uzman olduğu alanda söz söyleyen, ufkunu paylaşmak ve artırmak için yeryüzüne yayılmaya çalışan, başkasının derdi ile dertlenen, toplumsal sorumluluk duygusu ile temsil ettiği kitlenin haklarının korunması ve gelişmesi için çalışan ve gönüllülerden oluşan bir ‘vakıf hareketi’dir.

Sağlık çalışanlarını ve bir bileşeni olan öğrencilerini bünyesinde barındıran vakıf, sağlık camiasının gelişimi için çalışmaktadır. 31. kuruluş yılını yaşayan Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın 13 şubesi bulunuyor.

 

ECZACI KOZASI NELER YAPAR?

Hayat Vakfı Eczacı Kozaları, 2000’li yıllardan bu yana eczacılık ve öğrenci temelinde çalışmalarını sürdürmektedir. Koza, geçmişten günümüze eczane ziyaretleri, ihtiyacı olan sağlık öğrencilerine burs çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, seminerler, mesleki eğitim projeleri ve kültürel gezilerle varlığını devam ettiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ