Lazer epilasyon yaptırmak için ne gerekli

  • Haberin Tarihi: Şubat 3, 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Lazer epilasyon yaptırmak için ne gerekli

Lazer epilasyon yaptırmak için ne gerekli

Lazer epilasyon yaptırabilmek için herşeyden önce kıl oluşumunda gerekli olgunlaşmanın sağlanmış olması gerekir. Bu olgunlaşma dışında

Lazer epilasyon yaptırabilmek için herşeyden önce kıl oluşumunda gerekli olgunlaşmanın sağlanmış olması gerekir. Bu olgunlaşma dışında kişiye lazer epilasyon uygulanabilmesi için kişinin kıl kökünün teninden daha koyu bir renkte olması gerekir. Yani lazer epilasyonun en etkili sonuç vereceği açık tenli olupta koyu renkte kıl köklerine sahip kimselerdir. Ne yazık ki çok açık renkte kılı olan kişiler lazer epilasyon uygulamarı sonucunda çok başarılı sonuçlar alamamaktadır. Bununla birlikte çok ince olan ve kıl’dan çok tüy olarak adlandırılan dediğimiz gibi belli olgunluğa ulaşmamış olan kıl köklerini temizlemede de aynı başarı elde edilemez.

Genel olarak kişinin istenmeyen tüylerinden kurtulması için bir zaman dilimi belirleyecek olursak ki bu kişiden kişiye değişir ve doktor muayenesi kontrolünde verilecek bir karardır. Ancak yinede ortalama rakamlar vericek olursak ; Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans gerekir. Yüz bölgesinde bulunan daha ince yapıdaki kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir. Tekrar, dediğimiz gibi bu seansların sayısı kişinin kıl yapısına göre farklılıklar göstericektir.kadinca.net

Tıbbi gerçeklere uygun olarak lazer epilasyon seansları uygulanmalıdır. Ticari bir amaç güderek seanslar kısa tutulmamalı yada kıl kökünün ihtiyacı olduğundan daha az seans uygulanmamalıdır. Yine ticari amaçlar güderek seans esnasında uygulanılabilecek doz sayısından daha az doz uygulanmamalı yani seanslar gereksiz yere uzatılmamalıdır. Lazer Epilasyonda kullanılan lazer iyonize olmayan enerjidir. Buda hücre mutasyonunun etkilenmediğinin kanıtıdır. Lazer epilasyon yaparken kullanılan tüm lazer çeşitleri sadece kıl köküne zarar verip istenmeyen bu kılların tekrar çıkışını engellemeyi amaçlar. Kişinin cildine yada hücrelerine herhangi bir zarar verebilme durumları yoktu. Ancak bununla birlikte soğutma sisteminde sorun olmasına rağmen hala kullanılmaya devam edilen lazer epilasyon cihazları kişinin teninde, cildinde yaralar ve yanıklar oluşmasına yol açar.

Lazer epilasyon uygulamaları sonucunda cildinizde hafif kızarıklıklar oluşması oldukça normal ve sık rastlanılan bir durumdur. Ancak bu kızarıklıklar yaraya dönüşürse yaklaşık 1 – 2 ay süresince kabuklanmalar devam ederse, kullandığınız lazer epilasyon cihazında bir sorun olduğunu anlamalı ve bu yönde hareket etmelisiniz. Lazer epilasyon seanslarına başlamadan önce mutlaka lazer epilasyon aletinin doğru çalıştığından emin olmalısınız.

Özet
Makale Adı
Lazer epilasyon yaptırmak için ne gerekli
Yazar
Açıklama
Lazer epilasyon yaptırmak için ne gerekli

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın