Eczacilar.net

15 Temmuz’da Eczaneler açık mı? Özel Hastaneler açık mı?

15 Temmuz’da Eczaneler açık mı? Özel Hastaneler açık mı?

15 Temmuz hepimizin malumu ülkemiz için önemli bir tarih. Bu tarihin unutulmaması adına 15 temmuz haftası tüm ülke genelinde çeşitli programlarla anılıyor ve yad ediliyor.

Binlerce vatandaşımızın gazi olduğu yüzlerce vatandaşımızın ise toprak bütünlüğümüzün muhafazası adına şehadete yürüdüğü bu kara gün muhakkak unutmamamız gereken tarihler arasında önemli bir yerde.Ülkemiz için birçok anlamda dönüm noktası olan bu tarihin unutulmaması ve yad edilmesi amacıyla siyasi parti liderlerinin da ortak mutabakatıyla 15 Temmuz günü; “Demokrasi ve Özgürlükler Günü” olarak resmi tatil ilan edildi.

15 Temmuz’da Eczaneler açık mı?

Halihazırda uygulanan sisteme göre bazı illerimizde cumartesi günleri tüm gün nöbet sistemi uygulanırken bazı illerde ise o ilin eczacı odasının belirlediği kurallar çerçevesinde cumartesi günleri de belirli saatlere kadar çalışma devam ediyordu.Lakin 15 temmuzun resmi tatil olarak ilan edilmesinden ötürü diğer resmi tatillerde olduğu gibi 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü de eczaneler resmi tatil dolayısıyla kapalı olacak ve tüm gün sadece nöbetçi eczaneler hizmet verebilecektir.

15 Temmuz’da Özel Hastaneler açık mı?

Bu sene 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükler Günü Cumartesiye denk geliyor.Cumartesi günleri bilindiği üzere devlet hastanelerinde poliklinik hizmeti verilmiyor olup sadece acil hizmeti verilmektedir.Özel hastanelerde ise durum biraz farklı.Hastaneden hastaneye bu durum değişmekle birlikte çoğu özel hastane cumartesi günleri de poliklinik hizmeti vermekte. Lakin resmi tatillerde durum biraz farklı. 15 Temmuzun resmi tatil olması sebebiyle özel hastaneler ve devlet hastaneleri poliklinik hizmeti vermeyecek olup sadece acil hizmeti sağlayacaklardır.

 

Eczacilar.net

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ