Dikey, Yatay geçişte kyk bursu kesilir mi

  • Haberin Tarihi: Şubat 14, 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dikey, Yatay geçişte kyk bursu kesilir mi

Dikey geçişte kyk bursu kesilir mi, Yatay geçişte kyk bursu kesilir mi

KYK Burs veya Kredi farketmez üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir kapıdır.Öğrencilerin alabileceği özel, vakıf burslarının aksine 12 ay yatan ve gerçekten de öğrencileri tatmin eden bir miktarda yatan bu burs ve krediler tartışmasız öğrencilerin üniversite hayatlarında çok önemli bir yere sahip oluyor

Peki KYK’dan burs veya kredi alan bir öğrenci dikey geçiş veya yatay geçiş yaptığında KYK Bursu kesilir mi?

Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz:

KYK burs ve kredi yönetmeliği bu konu hakkında şöyle der:

Yönetmeliğin 22. maddesine göre Kurumdan burs alan ön lisans mezunu öğrencilerden öğrenimine ara vermemek kaydıyla üçüncü sınıfa başlayanların burslarının ödenmesine devam edilir. Ancak, intibak programı süresince burs verilmez ve öğrenime ara vermiş sayılmazlar.

Eczacilar.NET

Aklınıza takılan sorular için bize buradan ulaşabilirsiniz

Özet
Makale Adı
Dikey, Yatay geçişte kyk bursu kesilir mi
Yazar
Açıklama
Dikey geçişte kyk bursu kesilir mi, Yatay geçişte kyk bursu kesilir mi

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  • Canan
    2 Temmuz 2015 9:00 pm

    ben kredi alıyorum dgsye giricem bu sene Şartlı kayıt yapıcam kredim kesilir mi ya da daha sonra okuduğum süre içinde kredi alabilir miyim

  • İpek
    31 Aralık 2015 10:45 pm

    Ben şu an Hacettepe hemşirelik 1. Sınıf öğrencisiyim. Ve dönem 2 ye geçersem 1 dersim alttan kalacak ben tekrar ygs ye girip farkli bir bölüm yazacağım burs alıyorum bursum kesilir mi.

Bir Yorum Yazın