Eczacilar.net

Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?

Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?

Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir? Diş sızlaması nasıl geçer?

Birçok sebepten dolayı meydana gelebilecek diş sızlamaları, kişiye çok sıkıntı yaşatır. Diş sağlığının ihmalinde ve çevresel faktörlerde oluşabilecek diş sızıntılarının önüne geçmek mümkündür. Bu nedenle her zaman doktor kontrolü gereklidir. Diş sızlamasına ne iyi gelir sorusunun cevabı her zaman aranır. Sızlamaları tamamen engelleyecek ya da büyük ölçüde azaltacak yöntemler mevcuttur. Bu şekilde kişi biraz daha günlük yaşamına devam edebilir çünkü diş sızlaması gerçekten çok can sıkan ve kişiyi gündeminden uzaklaştıran bir sorundur ve geç kalınmadan çözüme kavuşturulması gerekir. Diş hastalıkları ve diş problemleri için mutlaka düzenli olarak diş hekimine gidilmesi şarttır.

Diş sızlaması nasıl geçer konusu çok konuşulur. İnsanlar yedikleri kabuklu ve sert yiyecekler ile ya da aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyecek ve içecekler ile farkında olmadan diş yapısına çok zarar verir. Diş minesinin çizilmesi, zedelenmesi ve hasar görmesi sonucunda diş sızlaması yaşanabilir. Diş fırçalama işleminin düzenli olarak yerine getirilmemesi de diş sızlamasına neden olabilir. Diş çürükleri çoğu zaman dinmek bilmeyen ağrıları da beraberinde getirir. Şekerli yiyecekler de diş sızlamalarını daha çok arttırır. Özellikle sızlama zamanlarında şekerden uzak durulması gerekir. Sıcak ve soğuk içecek ya da yiyecekler tüketilmemelidir. Ilık su ile rahatlatılmalıdır. Diş fırçalaması her zaman düzenli olarak yerine getirilmeli ve fırçalama tekniğine çok dikkat edilmelidir. Sert fırçalar ve sert darbeler asla diş üzerine uygulanmamalıdır. Dişler ve diş etleri, yabancı cisimler, çubuklar ile karıştırılmamalı ve vurulmamalıdır. Oluşumunu tamamlayamamış dişler için mutlaka doktora gidilmelidir. Çene yapısına uymayan ve dar gelen dişler de ağrı ve sızı yapabilir. Bu nedenle gerekirse tel tedavisine başlanmalı ve mutlaka diş hekimine gidilmelidir. Diş sızlaması için ilaç da kullanılır. Eczanelerde bu tür ilaçlar satılır ancak yine de diş hekimi önerileri ile hareket etmekte fayda vardır. Alkol ya da kolonya damlatılmış pamuğu sadece çürükler üzerine çok hafif değdirerek de ağrısını ve sızısını azaltabilirsiniz. Tuzlu su ile yapılacak olan gargara da iyi gelebilir. Ezilmiş 1-2 diş sarımsak ağız ve özellikle sızlayan diş üzerinde bekletildiği takdirde de yine iyi gelecektir. Sirkeli su da hem gargara olarak hem de diş üzerine sürüldüğünde sızılara iyi gelecek olan diğer bir üründür. Kuru karanfilleri suda kaynatıp ılımasını bekledikten sonra yine sızlayan diş üzerine kompres yapılarak rahatlaması sağlanabilir. Her zaman için doğal malzemeler ve doğal yöntemler ilk olarak denenmesi gereken yöntemler arasında yer alır. Herhangi bir büyük risk taşımazlar. Geçici de olsa rahatlama olanağı sağlarlar. Ağrı kesici de kullanılabilir ancak doktora danışılması daha iyi olacaktır. Dolgulu ya da başka bir işlem görmüş diş üzerinde sızlama yaşanıyorsa yine diş hekimi ile birlikte hareket edilmesi daha doğru olacaktır. Dolgu düşmesinde de sızı yaşanabilir ve bu tıbbi müdahale gerektiren bir durumdur. Diş problemlerinin çözümünde her zaman iyi bir diş hekimine gitmekte sonrası için fayda vardır. Eczanelere de diş sızısı için iyi gelecek ağrı kesiciler sorulabilir. Onlar da bilgileri dahilinde yönlendireceklerdir. Aile hekimlerine de ilk aşama için gidilip yardım alınabilir.

diş sızlaması
Diş sızlaması sürekli hale geldiği takdirde, ihmal edilmeden diş hekimine gidilmesini gerektirir. Diş problemleri ertelenmemelidir. Yaş ilerledikçe diş tedavisi daha zor olduğu için, genç yaşta her zaman diş bakımına ve diş kontrolüne önem verilmelidir. Diş fırçalaması ve yiyeceklerin seçimine her zaman önem verilmesi de çok gereklidir.

Bir önceki makalemiz olan Boğaz tahrişine ne iyi gelir konulu makalemizi incelemenizi öneririz.

Eczacilar.net

Özet
Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?
Makale Adı
Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir?
Açıklama
Diş Sızlamasına Ne İyi Gelir? Diş sızlaması nasıl geçer?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ