Eczacilar.net

Beykent Üniversitesi Taban Puanları 2015–2016

Beykent Üniversitesi Taban Puanları 2015–2016

Beykent üniversitesi taban puanları, Beykent üniversitesi taban sıralaması, Beykent üniversitesi puanları

Beykent üniversitesi taban puanları, üniversite adayları tarafından dikkatle incelenmesi gereken bir özelliğe sahip. Zira Türkiye’nin en büyük ve en önde gelen vakıf üniversitelerinden birisi olan Beykent, sahip olduğu eğitim olanakları ve İstanbul’un çeşitli noktalarına yayılmış olan fakülteleri ile pek çok farklı alanda, oldukça kaliteli eğitim olanakları sunarak, vakıf üniversitelerinin üzerinde oluşmuş olan olumsuz imajı yıkmak için yeterli bir örnek oluşturuyor.

Üniversite bünyesinde, bir vakıf üniversitesinin sahip olduğu bütün eğitim olanaklarına uygun olarak, her bölüm içerisinde; yarı burslu, tam burslu ya da burssuz gibi eğitim seçenekleri bulunmakta. Bu durum ise doğal olarak Beykent Üniversitesi puanları konusunda ortaya farklı durumların çıkmasına neden olmakta. Özel üniversiteler bünyesinde eğitim kalitesinin artması sonucu, son yıllarda Beykent Üniversitesinin de öğrenci alımlarında hızla artan bir ivmeye sahip olduğunu görebiliyoruz. Günümüzde 20.000 sayısına yakın bir öğrenciye farklı eğitim alanlarında hizmet sunan üniversite bünyesinde, eğitim olanaklarına göre taban puan sistemlerinden bahsedebilmek mümkün. Örneğin İngiliz dili ve edebiyatında tam olarak burslu öğrenim görmek isteyen bir üniversite adayının alması gereken taban ve tavan puanlar sırasıyla; 421 ve 467 puandı. Ancak yarı burslu eğitim seçeneğinde bu puanlar taban = 243, taban ise = 409 olarak belirlendi. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Beykent Üniversitesinin yıllar içinde artış gösteren tercih edilme rakamları sonucunda, taban ve tavan puanlarda da yükseliş göze çarpmakta. Ayrıntılı puan tablosu içerisinde daha iyi inceleme yapabilirsiniz. Ancak bu senenin LYS sonuçları paralelinde, her yıl olduğu gibi bu puan aralıklarında bazı değişimlerin yaşanması bekleniyor. Genel kanı ise puan aralıklarının 6 ila 7 arasında bir düşüş göstereceği yönünde. Beykent Üniversitesi taban puanları konusunda kesin yargılara varabilmek için, LYS maratonunun bitmesini beklemek sağlıklı olacak ancak önceki yılların puan analizlerinin yapılması da, adaylar açısından belirli bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Üniversite tercihi konusunda, öğrencilerin pek dikkate almadığı ancak her geçen gün önem kazanan taban ya da başarı sıralaması da özellikle kimi bölümler açısından oldukça hayati öneme sahip olacak. Örneğin mütercim tercümanlık gibi dar bir alana sahip eğitim dalında, Beykent Üniversitesi taban başarısı geçtiğimiz yıl 2.410 olarak belirlenirken, sosyoloji gibi geniş bir alana sahip eğitim dalında bu rakam 474.000 olarak açıklandı. Özel üniversitelerin eğitim kapsamı göz önüne alındığında ve dar bir başarı sıralamasına sahip bölümler dışında, ortalama puanlar alınarak, bu üniversitenin eğitim olanaklarından faydalanmak oldukça mümkün gözükmekte.

Beykent Üniversitesinde eğitim görmek isteyen üniversite adaylarının, geçmiş yıllara dönük taban ve tavan puan ile başarı sıralamalarının analizlerini doğru bir şekilde yapmaları ve bu yılın sınav beklentilerini yakından takip etmeleri ile girmek istedikleri bölümün puanı hakkında yeterli bilgiye ulaşabileceklerini söylemek mümkün.

Özellikle yeni çağın iş kolları konusunda girişken bir yapıya sahip olan Beykent Üniversitesi içerisinde, bu alanlarda eğitim görerek, gelecek adına sağlam kariyer adımları atmak mümkün. Vakıf üniversitelerinin bütün imkânlarına kapsamlı bir şekilde sahip üniversite ile hem teorik hem de pratik alanlarda ve uzman bir eğitimci kadrosu sayesinde eğitimde yetkinliğe ulaşmak ta bir hayli kolay. Bu açılardan bakıldığında, uzun dönemli bir emeğin sonucunda, gençlerin hayatlarının geri kalanını doğrudan etkileyen bir sınav olan LYS için doğru adımı atabilmek oldukça önemli. Bu bakımdan, Beykent Üniversitesi puanları açısından ve sunmuş olduğu eğitim kalitesiyle de üniversite adaylarının göz atması gereken eğitim kurumları arasında ön sıralarda yer almakta.

Peki Beykent Üniversitesi Taban Puanları ne durumda?

a1 a2 a3 a4 a5 a6 a7

 

Bir önceki makalemiz olan Aydın Üniversitesi Taban Puanları konulu makalemizi incelemenizi öneririz.

Eczacilar.net

Özet
Beykent Üniversitesi Taban Puanları 2015–2016
Makale Adı
Beykent Üniversitesi Taban Puanları 2015–2016
Açıklama
Beykent üniversitesi taban puanları, Beykent üniversitesi taban sıralaması, Beykent üniversitesi puanları
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ