Eczacilar.net

Polonya Eczacı Odası “O” konuyu araştırdı

Polonya Eczacı Odası “O” konuyu araştırdı

Polonya Eczacı Odası “O” konuyu araştırdı

Polonya Eczacı Odası üreticilerin bütün ecza depoları ile ticaret yapmak yerine sadece belirli depolar üzerinden ilaç dağıtımı yapmalarının yasal olup olmadığının incelenmesini istedi. Bu tip anlaşmalara konu ürünler aşağıdaki gibidir:

– İnhalasyon için kullanılan Pulmicort (budesonide) süspansiyonu: AstraZeneca bu ürünün sadece Pelion ve Neuca ecza depoları üzerinden dağıtımını yapmaktadır.
– Pradaxa (dabigatran): Boehringer Ingelheim bu ürünün dağıtımı için sadece Farmacol ve Neuca’yı kullanmaktadır.
– Lovenox (enoxaparin): Sanofi-Aventis bu ürünün dağıtımını sadece ACP, Farmacol, Neuca ve the Polish Pharmaceutical Group aracılığıyla yapmaktadır.
– Fraxiparine (nadroparin) ve Seretide (fluticasone + salmeterol): GlaxoSmithKline sadece Farmacol, Neuca ve the Polish Pharmaceutical Group adlı ecza depoları aracılığıyla bu ürünün dağıtımını yapmaktadır.

Bunlara ek olarak Oda, eczacıların yukarıda sıralanan ilaçları bulmada güçlük çektiklerini ve bu nedenle de sadece belirli ecza depoları üzerinden dağıtım yapılmasının hasta bakımını olumsuz şekilde etkileyebilecek ilaç tedariki sorunlarına yol açabileceğini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ