Polonya Eczacı Odası “O” konuyu araştırdı

  • Haberin Tarihi: 25 Ocak 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Polonya Eczacı Odası “O” konuyu araştırdı

Polonya Eczacı Odası “O” konuyu araştırdı

Polonya Eczacı Odası üreticilerin bütün ecza depoları ile ticaret yapmak yerine sadece belirli depolar üzerinden ilaç dağıtımı yapmalarının yasal olup olmadığının incelenmesini istedi. Bu tip anlaşmalara konu ürünler aşağıdaki gibidir:

– İnhalasyon için kullanılan Pulmicort (budesonide) süspansiyonu: AstraZeneca bu ürünün sadece Pelion ve Neuca ecza depoları üzerinden dağıtımını yapmaktadır.
– Pradaxa (dabigatran): Boehringer Ingelheim bu ürünün dağıtımı için sadece Farmacol ve Neuca’yı kullanmaktadır.
– Lovenox (enoxaparin): Sanofi-Aventis bu ürünün dağıtımını sadece ACP, Farmacol, Neuca ve the Polish Pharmaceutical Group aracılığıyla yapmaktadır.
– Fraxiparine (nadroparin) ve Seretide (fluticasone + salmeterol): GlaxoSmithKline sadece Farmacol, Neuca ve the Polish Pharmaceutical Group adlı ecza depoları aracılığıyla bu ürünün dağıtımını yapmaktadır.

Bunlara ek olarak Oda, eczacıların yukarıda sıralanan ilaçları bulmada güçlük çektiklerini ve bu nedenle de sadece belirli ecza depoları üzerinden dağıtım yapılmasının hasta bakımını olumsuz şekilde etkileyebilecek ilaç tedariki sorunlarına yol açabileceğini ifade etti.

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın