Meerkat uygulaması nedir? Meerkat app nasıl kullanılır?

  • Haberin Tarihi: 25 Nisan 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Meerkat uygulaması nedir? Meerkat app nasıl kullanılır?

Meerkat uygulaması nedir? Meerkat nasıl kullanılır?

Mobil uygulamalar inanılmaz yükselişine devam ediyor. Teknoloji o kadar seri ve akıl almaz bir şekilde ilerliyor ki her geçen gün çıkan yeniliklere artık şaşırmaz olduk. Mobil uygulama sektörünün parlayacak yeni yıldızlarından birini tanıtacağız size bu makalemizde. Evet, Meerkat uygulaması yaklaşık 1 hafta önce piyasaya çıktı ve çıkmasıyla ses getirmesi bir oldu diyebiliriz. Twitter merkezli olan Meerkat nasıl kullanılır? bu soruya açıklık getirmeye çalışacağız makalemizde.

Sosyal paylaşım ağlarından Twitter’ı merkezine alan Meerkat uygulaması Twitter’ın pek üzerine düşmediği bir alana yönelmiş durumda. Anlık bilgi aktarımı konusunda çığır açan Twitter bunu sadece text ve fotoğraf olarak sürdürüyorken “video” denilen iletişim aracının ne kadar etkili bir araç olduğunu Twitter’dan önce Meerkat fark etti diyebiliriz. Şuanlık sadece İOS kullanıcılarına hitap eden programla birlikte kullanıcılar, akıllı telefonlarıyla çekmiş oldukları videoları anlık olarak Twitter gibi sosyal medya araçlarında paylaşılabilmesine imkan sağlıyor.Dediğimiz gibi Meerkat uygulaması şuanlık sadece İOS kullanıcılarına hitap ediyor fakat pek yakında Android için de bir çalışma düşünülüyor.Pek çok kişinin anlık olarak birbirlerini takip edebilecekleri bu program kullanımının basitliğyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

1 hafta kadar önce mobil dünyaya hızlı bir giriş yapan Meerkat app tek tuşla Twitter’da canlı yayın yapmanıza imkan verecek

meerkat-indir

Meerkat nasıl kullanılır ?

1-) Uygulamaya twitter hesabınızla giriş yapıyorsunuz

2-) Giriş yaptıktan sonra anasayfada Schedule (planla) veya Stream (yayınla) olmak üzere iki butonla karşılaşacaksınız.

3-) Burada iki durum karşımıza çıkacak.Eğer yayını hemen değil de gün içerisinde başlatmayı düşünüyorsanız ilk butonu işaretliyorsunuz.Eğer ikinci butonu izlerseniz yani Stream (yayınla) butonuna basarsanız Meerkat uygulaması başlığınızla birlikte canlı yayın linkini otomatik olarak twitter’da paylaşacaktır.

Özet
Makale Adı
Meerkat uygulaması nedir? Meerkat app nasıl kullanılır?
Yazar
Açıklama
Meerkat uygulaması nedir? Meerkat nasıl kullanılır?

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın