Uykusuzluk için hangi doktora gidilir

  • Haberin Tarihi: 5 Şubat 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Uykusuzluk için hangi doktora gidilir

Uykusuzluk için hangi doktora gidilir, Uyku bozukluğu için hangi doktora gidilir, Uykusuzluğa hangi bölüm bakar

Uykusuzluk için hangi doktora gidilir

Bir rahatsızlığınız var.Randevu alacağız hastahaneden. Ama o hastalığımıza hangi bölüm bakar bilemiyoruz. Buradan hareketle akıllardaki sorulara cevap vereceğimiz bir makale hazırladık. Bu hastalıklardan en çok karşılaştığımız rahatsızlıklardan biri de uykusuzluk

Uykusuzluk, hastanelere giden hastalarda en çok karşılaşılan sorunlar arasında.

Peki uykusuzluk olan bir kişi hangi doktora görünmeli? Uykusuzluk için hangi doktora gidilir ?

Depresyon, Hipnoz, Fobi, Kekemelik, Stres, Şizofreni, Uyku bozukluğu, Uykusuzluk gibi rahatsızlıkları olan hastalar Psikiyatri uzmanına gözükmelidir.

Bu tarz rahatsızlıkları olan hastalarda en çok karşılaştığımız yanlışlardan biri de Psikiyatri uzmanlarının bulunmadığı aile sağlık merkezlerinde sorunlarına çözüm aranmasıdır. Uykusuzluk sorunu olan kişilerdeki bu rahatsızlıklar vücutta geri dönüşü olmayan önemli yan etkiler meydana getirebilir.Bu sebeple Psikiyatri uzmanına gözükmek hayati önem taşımaktadır.

Çevremizdeki kişilerin birbirlerine etraftan duyma doğru yanlış bilgilerle bilgi vermeye çalışması ve ortada dolaşan sağlıksız öneriler var olan hastalıkları bir o kadar daha artmasına sebebiyet vermektedir.

Bu sebeple bizler eczacılar olarak uykusuzluk sorunu olan hastalarımıza öncelikle Psikiyatri uzmanına gözükmesini sonra da en yakın eczacısıyla hastalığın takibini yapması noktasında işbirliği içerisinde olmasını öneriyoruz.

Eczacilar.NET

Özet
Makale Adı
Uykusuzluk için hangi doktora gidilir
Yazar
Açıklama
Uykusuzluk için hangi doktora gidilir

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • hamit
    29 Nisan 2016 15:03

    13+14 saat uyuyorum uykumu alamiyorum

Bir Yorum Yazın