Eczacilar.net

Hamilelikte hangi hastalığa ne iyi gelir? Nasıl Geçer?

Hamilelikte hangi hastalığa ne iyi gelir? Nasıl Geçer?

Hamilelikte hastalıklara ne iyi gelir? Gebelikte hastalıklara ne iyi gelir? Hamilelikte hastalıklar nasıl geçer? Gebelikte hastalıklar nasıl geçer? Hamilelerde hastalıklar neden olur? Gebelerde hastalıklar neden olur? Hamilelerde hastalıklara ne iyi gelir?

Eczacilar.net ailesi olarak sizlere en iyi ve en sağlıklı bilgileri verebilmek için makaleler hazırlamaktayız. Bugünkü makalemizde de hamilelerde hangi hastalığa ne iyi gelir? konusundan bahsedeceğiz.

Hamileler risk grubunda olan gruplardandır. Hamileler, hamilelik dışı yaşantısındaki alışkanlıklardan özellikle zararlı olanlardan olabildiğince uzak durmaya çalışmalı bu noktada elinden geleni yapmalıdır. Çünkü anne adayı şunu hiçbir zaman aklından çıkarmamalıdır. Artık tek can değildir. Karnında annesinin attığı her adımdan etkilenen ve tamamen ona bağlı olarak gelişimini sürdüren bir yavrusu vardır. Bu sebeple hamilelerde bir hastalık mevzu bahis olduğunda azami ölçüde özen göstermeli ve kulaktan dolma bilgilerle ilaç tedavisine başlanılmamalıdır.

Detaylı ve uzun soluklu bir yazı olacak bu makalemizde de hamile bayanlarda hastalıklara ne iyi gelir? Nasıl geçer gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

hamilelikte hangi hastalığa ne iyi gelir

 

-Hamilelikte, gebelikte diş ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte diş ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte diş ağrısı neden olur?

Bir kere şunu açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Hastalıklar bizim vazgeçilmezimiz. Ve belli periyotlar aralıklarla illaki bir hastalığa yakalanıyor ve tedavisi için çaba harcıyoruz. Hamilelik döneminde bu durum azalmamakta tam tersi daha da artarak yaşanmaktadır. Hastalıklara yakalanma olasılığı daha da artmasına rağmen riskli bir döneme girilmesinden ötürü tedavi yöntemlerinde de bir azalma meydana gelmektedir. Çünkü normal bir bireyin pekala kullanabileceği bir ilacı ve tedaviyi hamilelikte uygun görmüyor ve de zararlı olarak nitelendirebiliyoruz. İşte bu rahatsızlıklardan biri de diş ağrısı. Diş ağrısı diğer rahatsızlıklardan farklı olarak gebelikte görülme olasılığı daha yüksek olan rahatsızlıklardandır. Hamilelik döneminde anne hepimizin malumu bebeği göbek yoluyla beslemektedir. Bu besleme eylemi gıda anlamında olduğu gibi vitamin mineral anlamında da olmaktadır. Hamilelik döneminde anne adayı vücudundaki vitamin ve mineraller ile yavrusunu güçlendirir gelişmesini hızlandırır. Bu minerallerden biri de kalsiyumdur. Annein vücudundaki kalsiyumun önemli bir kısmı bebeğe geçer. Anne adayında bu durumda kalsiyum azalması meydana geleceğinden vücut kendi otomekanizmasıyla bu eksikliği kemiklerdeki kalsiyumları çekerek gidermeye çalışır. Vücut, annenin kalsiyum ihtiyacı sebebiyle kemiklerden çekilen kalsiyumun artmasından dolayı kemiklerde bir güçsüzlüğe ve sızlanmaya sebep olur. Güçsüz kalan kemikler zamanla iltihap yapabilir. Vücüda bu kalsiyum eksikliğini en fazla hisseden organlardan biri ağızdaki dişlerdir.Dişler mineral eksilmesinden ötürü sızlamaya başlar ve bu diş ağrısına sebebiyet verir. Bu sebepledir ki hamilelerde diş ağrısı çokca görülen rahatsızlıklardandır.

Peki hamilelerde diş ağrısına ne iyi gelir?

Hamilelerin her türlü ilacı kullanmaması gerektiğine değindik. Kullanılması halinde faydasından çok zararın gözleneceği aşikar bir durumdur çünkü. Peki ne gibi tedavi yöntemleri mevcuttur?

İlaçla tedavi: Hamilelerde diş ağrısı tedavisinde ağrı kesici ilaçlar genellikle tercih edilen tedavi yöntemlerindendir.Ağrı kesici ilaçlardan da parasetamol etkin maddesini içeren ilaçların kullanılması doktorlar tarafından önerilmektedir.Çünkü parasetamol etkin maddesi gebelikte plesantaya yok denecek kadar az geçen bir maddedir ve güvenlilik düzeyi diğer etkin maddelere oranla daha yüksektir.Bu ilaçların başında parol, minoset, tylol, minamol, paranox, tamol…

hamilelerin kullanabileceği ağrı kesici ilaçlar

 

Bitkisel tedavi: Hamilelikte meydana gelen diş ağrılarını önlemeden etkili bir diğer seçenek de bitkisel tedavi yöntemidir.Bu yöntem daha güvenilir bir yöntemdir. Bu sebeple hamilelikte ilaç kullanımı noktasında temkinli olan hastalarımız genellikle bu yolu ercih etmektedirler. Gebelikte diş ağrısı çeken kişiler maydanoz, karanfil, sirke kullanımı gibi yöntemlerle diş ağrısına çözüm bulabilirler.Eğer bu yöntemlerle geçilecek bir ağrı değilse ve gittikçe şiddetlenen bir ağrıdan bahsediliyorsa en yakın zamanda doktora görünmenizde fayda olacaktır.

-Hamilelikte, gebelikte bel ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte bel ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte bel ağrısı neden olur?

Hamilelik dönemi çok stresli ve yorucu bir dönemdir. Gerek psikolojik açıdan gerekse fiziksel anlamda kişiyi yorar bu da değişik zamanlarda farklı hastalıklarla kendini göstermektedir. Bunlardan biri de bel ağrısı. Bel ağrısı; çoğu zaman baş ağrısı, diş ağrısı gibi rahatsızlıklara sebep olan etmenlerden ötürü oluşmuyor olup daha çok fiziksel duruş bozuklukları, ani hareketler, yanlış hareketler gibi sebeplerle ortaya çıkmaktadır.  Bunlardan en önemlisi yanlış hareketler ve ani hareketlerden ötürü oluşan bel ağrısıdır. Yanlış yapılan hareketler ve aniden yapılan hamleler çoğu zaman karın bölgesindeki lifleri zedelemekte dolasıyla zaten hassaslaşmış olan vücudu olumsuz anlamda daha da tetiklemektedir.Bu durum da bel ağrısına sebebiyet vermektedir.

Hamilelik döneminde görülen bu bel ağrılarının en önemli sebeplerinden biri de bahsettiğimz gibi gebelik süresince oluşan duruş bozukluklarıdır.Gebelik döneminde normalden fazla kilo alındığı için vücut alışık olmadığı bir ağırlıkla mücadele etmek zorunda kalıyor. Fazla kilo alımına bağlı olarak anne adayı da daha rahat edebileceği duruşlara alışmaya çalışıyor. Çoğu zaman anne adayına rahat gelen duruş şekli bel ağrısını tetikleyecek boyutlara ulaşabiliyor.Bu sebeple anne adaylarının kendilerine zor gelecek olsa da doğru olan duruş şekillerine kendilerini alıştırmaları gerekmektedir.

 

Sizden gelen sorulara bu tarz makaleler hazırlayarak cevap verme düşüncesindeyiz. Aklınıza takılan bir konu olması halinde sayfanın en altında “yorum yap” kısmından sorularınızı eczacılarınıza yöneltebilirsiniz. Eczacilar.net ailesi olarak Uzman eczacılardan oluşan geniş kadromuzla sizlere en iyi ve hızlı şekilde cevap vererek aklınızdaki sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

Bir sonraki makalemizde aşağıdaki konulardan bahsedeceğiz :

Hamilelikte, gebelikte Mide ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Mide ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Mide ağrısı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Mide ekşimesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Mide ekşimesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Mide ekşimesi neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Gastrite ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Gastrit nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Gastrit neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Baş dönmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Baş dönmesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Baş dönmesi neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Burun akıntısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Burun akıntısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Burun akıntısı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Nezleye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Nezle nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Nezle neden olur?

Hamilelikte, gebelikte İşitme Kaybına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte İşitme Kaybı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte İşitme Kaybı neden olur ?

Hamilelikte, gebelikte Horlamaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Horlama nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Horlama neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Kulak iltihabına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kulak iltihabı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kulak iltihabı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Sinüzite ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Sinüzit nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Sinüzit neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Kulak çınlamasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kulak çınlaması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kulak çınlaması neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Göğüs ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Göğüs ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Göğüs ağrısı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Kalp ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kalp ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kalp ağrısı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Damar sertliğine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Damar sertliği nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Damar sertliği neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Ayaklardaki morarmaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Ayaklardaki morarma nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Ayaklardaki morarma neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Sarılığa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Sarılık nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Sarılık neden olur ?

Hamilelikte, gebelikte Kabakulağa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kabakulak nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kabakulak neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Basura ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Basur nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Basur neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Hemoroide ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Hemoroid nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Hemoroid neden olur ?

Hamilelikte, gebelikte Et benine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Et beni nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Et beni neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Yağ bezesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Yağ bezesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Yağ bezesi neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Kasıktaki ağrıya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kasıktaki ağrı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kasıktaki ağrı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Hafıza kaybına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Hafıza kaybı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Hafıza kaybı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Unutkanlığa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Unutkanlık nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Unutkanlık neden olur? 

Hamilelikte, gebelikte Kol, bacaklarda uyuşmaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kol, bacaklarda uyuşma nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kol, bacaklarda uyuşma neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Ellerdeki titremeye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Ellerdeki titreme nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikteEllerdeki titreme neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Parmak uçlarındaki uyuşukluğa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Parmak uçlarındaki uyuşukluk nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Parmak uçlarındaki uyuşukluk neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Çift görmeye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Çift görme nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Çift görme neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Vücutta seyirmeye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Vücutta seyirme nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Vücutta seyirme neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Akneye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Akne nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Akne neden olur? 

Hamilelikte, gebelikte Bel soğukluğuna ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Bel soğukluğu nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Bel soğukluğu neden olur ?

Hamilelikte, gebelikte Egzamaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Egzama nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Egzama neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Ayak, kasık mantarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Ayak, kasık mantarı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Ayak, kasık mantarı neden olur

Hamilelikte, gebelikte Saç dökülmesine ne iyi gelir ? Hamilelikte, gebelikte Saç dökülmesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Saç dökülmesi neden olur ?

Hamilelikte, gebelikte Cilt lekelerine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Cilt lekeleri nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Cilt lekeleri neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Benler, çillere ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Benler, çiller nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Benler, çiller neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Sedef hastalığına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Sedef hastalığı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Sedef hastalığı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Topuk dikenine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Topuk dikeni nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Topuk dikeni neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Ayak bileği burkulmalarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Ayak bileği burkulmaları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Ayak bileği burkulmaları neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Bağ kopmalarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Bağ kopmaları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Bağ kopmaları neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Lif kopmalarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Lif kopmaları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Lif kopmaları neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Kas ağrılarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kas ağrıları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kas ağrıları neden olur?

Hamilelikte, gebelikte İdrar yaparken yanma hissine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte İdrar yaparken yanma hissi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte İdrar yaparken yanma hissi neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Kanlı işemeye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kanlı işeme nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kanlı işeme neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Göğüs ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Göğüs ağrısı neden olur? Hamilelikte, gebelikte Göğüs ağrısı nasıl geçer?

Hamilelikte, gebelikte Nefes darlığına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Nefes darlığı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Nefes darlığı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Pnömoniye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Pnömoni nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Pnömoni neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Depresyona ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Depresyon nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Depresyon neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Kekemeliğe ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kekemelik nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kekemelik neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Uyku bozukluğuna ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Uyku bozukluğu nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Uyku bozukluğu neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Tedirginliğe ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Tedirginlik nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Tedirginlik neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Sosyal fobiye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Sosyal fobi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Sosyal fobi neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Dikkat eksikliğine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Dikkat eksikliği nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Dikkat eksikliği neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Panik atağa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Panik atak nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Panik atak neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Şizofreniye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Şizofreni nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Şizofreni neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Zeka geriliğine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Zeka geriliği nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Zeka geriliği neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Şizoeffektif bozukluğa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Şizoeffektif bozukluk nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Şizoeffektif bozukluk neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Ağza acı su gelmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikteAğza acı su gelmesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Ağza acı su neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Safra kesesi ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Safra kesesi ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Safra kesesi ağrısı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Mide hastalığına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Mide hastalığı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Mide hastalığı neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Bağırsak hastalıklarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Bağırsak hastalıkları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Bağırsak hastalıkları neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Bel, boyun ağrılarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Bel, boyun ağrıları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Bel, boyun ağrıları neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Dizde kireçlenmeye ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Dizde kireçlenme nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Dizde kireçlenme neden olur? 

Hamilelikte, gebelikte Kemik erimesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kemik erimesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kemik erimesi neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Romatizmaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Romatizma nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Romatizma neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Böbrek iltihaplarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Böbrek iltihapları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Böbrek iltihapları neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Böbrek yetmezliğine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Böbrek yetmezliği nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Böbrek yetmezliği neden olur?

Hamilelikte, gebelikte İyileşmeyen yaralara ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte İyileşmeyen yaralar nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte İyileşmeyen yaralar neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Deri yanıklarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Deri yanıkları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Deri yanıkları neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Yarık dudağa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Yarık dudak nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Yarık dudak neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Yarık damağa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Yarık damak nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Yarık damak neden olur?

Hamilelikte, gebelikte Burun şekil bozukluklarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Burun şekil bozuklukları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Burun şekil bozuklukları neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Kıl dönmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kıl dönmesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kıl dönmesi neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Göz seğirmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Göz seğirmesi neden olur? Hamilelikte, gebelikte Göz seğirmesi nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte Yüzdeki siyah noktalara ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Yüzdeki siyah noktalar neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Hıçkırığa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Hıçkırık neden olur? Hamilelikte, gebelikte Hıçkırık nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte Topuk ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Topuk ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Topuk ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Kalp çarpıntısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kalp çarpıntısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kalp çarpıntısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Ayağa kalkınca baş dönmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Ayağa kalkınca baş dönmesi neden olur? Hamilelikte, gebelikte Ayağa kalkınca baş dönmesi nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte Tırnak batmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Tırnak batması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Tırnak batması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Guatra ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Guatr nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Guatr neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Göz altı morluklarına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Göz altı morlukları nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Göz altı morlukları neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Saçkırana ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Saçkıran neden olur? Hamilelikte, gebelikte Saçkıran nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte Saçtaki yağlanmaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Saçtaki yağlanma nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Saçtaki yağlanma neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Kasık kaşıntısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kasık kaşıntısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kasın kaşıntısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Avuç içi terlemesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Avuç içi terlemesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Avuç içi terlemesi neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Tırnak batmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Tırnak batması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Tırnak batması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Tırnak çıkmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Tırnak çıkması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Tırnak çıkması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Bilek dönmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Bilek dönmesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Bilek dönmesi neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Güneş yanığına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Güneş yanığı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Güneş yanığı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Göz kuruluğuna ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Göz kuruluğu nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Göz kuruluğu neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Ağızdan salya akmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Ağızdan salya akması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Ağızdan salya akması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Kamburluğa ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kamburluk nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kamburluk neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Uyuyamamaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Uyuyamama nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Uyuyamama neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Göz kanlanmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Göz kanlanması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Göz kanlanması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Göz çapaklanmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Göz çapaklanması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Göz çapaklanması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Omuz ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Omuz ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Omuz ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Dik oturamamaya ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Dik oturamama neden olur? Hamilelikte, gebelikte Dik oturamama nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte İştah kaybına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte İştah kaybı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte İştah kaybı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Yeme güçlüğüne ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Yeme güçlüğü nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Yeme güçlüğü neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Uyurgezerliğe ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Uyurgezerlik nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Uyurgezerlik neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Dışkıdan kan gelmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Dışkıdan kan gelmesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Dışkıdan kan gelmesi neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Mide yanmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Mide yanması neden olur? Hamilelikte, gebelikte Mide yanması nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte Halsizliğe ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Halsizlik nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Halsizlik neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Burun tıkanmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Burun tıkanması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Burun tıkanması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Dudak çatlamasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Dudak çatlaması neden olur? Hamilelikte, gebelikte Dudak çatlaması nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte Diş eti kanamasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Diş eti kanaması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Diş eti kanaması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Kaplama diş ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Kaplama diş ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Kaplama diş ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Yirmilik diş ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Yirmilik diş ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Yirmilik diş ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Diş eti ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Diş eti ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Diş eti ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Çürüyen dişe ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Çürüyen diş ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Çürüyen diş neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Diş sızlamasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Diş sızlaması neden olur? Hamilelikte, gebelikte Diş sızlaması nasıl geçer?

-Hamilelikte, gebelikte Diş iltihabına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Diş iltihabı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Diş iltihabı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Enseden gelen baş ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Enseden gelen baş ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Enseden gelen baş ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Başın sol tarafının ağırmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Başın sol tarafının ağırması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Başın sol tarafının ağırması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Başın sağ tarafının ağırmasına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Başın sağ tarafının ağırması nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Başın sağ tarafının ağırması neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Boyun fıtığına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Boyun fıtığı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Boyun fıtığı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Bel kireçlenmesine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Bel kireçlenmesi nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Bel kireçlenmesi neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Bel fıtığı ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Bel fıtığı ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte sırt ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte sırt ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte sırt ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Nefes alırken kalp ağrısına ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Nefes alırken kalp ağrısı nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Nefes alırken kalp ağrısı neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Meme kanserine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Meme kanseri nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Meme kanseri neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Dudak kanserine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Dudak kanseri nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Dudak kanseri neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte İlik kanserine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte İlik kanseri nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte İlik kanseri neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Böbrek kanserine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Böbrek kanseri nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Böbrek kanseri neden olur?

-Hamilelikte, gebelikte Yüzdeki güneş lekelerine ne iyi gelir? Hamilelikte, gebelikte Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer? Hamilelikte, gebelikte Yüzdeki güneş lekeleri neden olur?

 

Bir önceki makalemiz olan Hangi hastalığa ne iyi gelir konulu makalemizi incelemenizi öneririz.

Özel Haber / Eczacilar.NET
*MAKALE KAYNAK GÖSTERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ

Basliksiz-7

Özet
Hamilelikte hangi hastalığa ne iyi gelir? Nasıl Geçer?
Makale Adı
Hamilelikte hangi hastalığa ne iyi gelir? Nasıl Geçer?
Açıklama
Hamilelikte hastalıklara ne iyi gelir? Gebelikte hastalıklara ne iyi gelir? Hamilelikte hastalıklar nasıl geçer? Gebelikte hastalıklar nasıl geçer? Hamilelerde hastalıklar neden olur? Gebelerde hastalıklar neden olur? Hamilelerde hastalıklara ne iyi gelir?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Esmira dedi ki:

    Hamilelikde bogaz agrısına ne iyi gelir

BİR YORUM YAZ