Eczacilar.net

Yüzdeki İzler Nasıl Geçer?

Yüzdeki İzler Nasıl Geçer?

Yüzdeki İzler Nasıl Geçer ?

Birçok insanın başına gelebilen ancak kimsenin istemediği olumsuz durumlardan bir tanesi de yüzlerdeki izlerdir. Yüz izleri farklı yaş gruplarındaki insanlarda farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Yüzlerdeki kesikler, sivilceler, tırnak izleri ve çeşitli yaralara bağlı olarak oluşan izler insanların dış görünüşlerini direkt olarak etkilediği için olumsuz durumlara sebep olabiliyor. Önemli bir problem olan yüz izleri pek çok kişinin karşılaşabileceği bir sorundur ancak kişilerin kendi kendilerine uygulayabilecekleri tedaviler ve uygulamalar ile yüzlerdeki izler rahatlıkla giderilebilir. Peki, yüzdeki izler nasıl geçer? Yüzdeki izlerin giderilmesi için yapılacak olan müdahaleden önce yüzdeki izin neden kaynaklandığını bilmek gerekir. Yüzlerde meydana gelen izlere sebep olan en yaygın etken şüphesiz akne ve sivilcelerdir. Sivilcelere özellikle genç yaştaki kişilerde çok daha sık karşılaşılır ve bu yüzden zaman kaybetmeden bu lekelerden kurtulmak istenir. Özellikle erken yaşlarda dış görünüşlerine daha çok dikkat eden insanlar için sivilceler diğer yaş grubundaki insanlara göre daha kötü bir şekilde yorumlanır. Sivilce lekeleri için evde uygulanabilecek birçok yöntem bulunuyor. Belirli bir süre düzenli bir şekilde bu tedavi yöntemlerini uygulayarak yüzlerdeki lekelerden kurtulmak mümkündür.

 

Yüzdeki Sivilcelerin Bıraktığı İzlerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Yüz sivilceler özellikle cildi yağlı olan kişilerde daha sık görülür. Ancak cildi kuru olan kişilerde de farklı sebeplere bağlı olarak sivilceler oluşabilir. Sivilce lekelerinden kurtulmak için öncelikle cilt bakımına gereken özeni göstermek gerekir. Cilt bakımında kullanılan malzemelerin kalitesi yüzdeki izleri direkt olarak etkiliyor. Bu yüzden cilt bakımı için kullanılan ürünlerin tamamen doğal olması çok büyük önem taşır. Yüzdeki izler nasıl geçer sorusunun cevabı olarak uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesi özel olarak yapılan maskelerdir. Cilt maskelerini düzenli olarak uygulayarak yüzdeki sivilce lekeleri giderilebilir. Ancak yüze uygulanacak olan maskeyi doğru seçmek gerekir. Yüzdeki izleri gidermek için birçok cilt türüne uyumlu olan elma sirkesinden faydalanılabilir. Elma sirkesi cildin ihtiyacı olan birçok vitamini içinde barındırır. Bu sebeple cilt bakım maskeleri arasında en çok tercih edilen maske elma sirkesi ile yapılan maskelerdir. Her gece yatmadan önce pamuk ile birlikte yüze sürüldüğünde ve mesaj yapıldığında yüzdeki lekelerin oluşturduğu boşlukları dolduran elma sirkesi aynı zamanda bu lekelerden kısa sürede kurtulmayı da sağlıyor.

yüzdeki izler

Yüzdeki izler nasıl geçer sorusuna verilebilecek olan cevaplardan bir tanesi de toz şeker ile yapılan cilt maskeleridir. Toz şeker cilde peeling etkisi yapan ve uygulaması kolay olan bir maddedir. Hafif nemli bir şekilde olan toz şeker ile cilde yapılan mesaja belirli bir süre devam edildiğinde yüzdeki izlerden rahatlıkla kurtulabilinir. Cilt izlerini gideren önemli bitkisel ürünlerden bir tanesi de baldır. Herhangi bir şekilde karışım olmadan direkt olarak uygulanan bal yüze sürüldükten sonra temiz su ile yıkanır.

Yüzdeki Yara ve Kesiklerden Kaynaklanan İzleri Gidermek İçin Yapılabilecekler Nelerdir?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak farklı yaralanmalar sonucu yüzde oluşan lekeleri ve yara izlerini gidermek için de yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden yararlanılabilir. Ancak bu yöntemler daha çok sivilce ve aknelerden kaynaklanan lekelerin giderilmesinde büyük fayda sağlar. Yara ve kesiklerden kaynaklanan yüz izlerinden kurtulmak için özellikle yara izlerinin giderilmesini sağlayan özel kremler kullanılmalıdır. Ancak bu kremleri doktor kontrolünde kullanmak gerekir. Çünkü krem içeriğindeki etken maddeler bazı ciltlerde alerjilere neden olabilir. Bu durumda lekelerden kurtulmak için kullanılan kremlerin anında bırakılması ve farklı bir tedaviye geçilmesi gerekebilir.

Bir önceki makalemiz olan Bebeklerde Geniz Akıntısı konulu makalemizi incelemenizi öneririz.

Eczacilar.net

Özet
Yüzdeki İzler Nasıl Geçer?
Makale Adı
Yüzdeki İzler Nasıl Geçer?
Açıklama
Yüzdeki İzler Nasıl Geçer?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ