Eczacilar.net

Eczacılık öğrencilerine Burs veren yerler

Bizler burs sürecinde sizler için bir araştırma yaptık ve bir eczacılık öğrencisi nerelerden burs alabilir? burs şartları nelerdir? gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.İşte o yerler:

Eczacılık öğrencilerine Burs veren yerler

Zorlu bir üniversite hazırlık maratonunun ardından sonuçlar açıklandı ve tercihler belli oldu.Tercihlerin açıklanıp kazanılan üniversitelerin belli olmasıyla beraber arkadaşlarımız da burs aramaya çoktan koyuldu bile..Biz de ekim ayının sonuna kadar devam edecek olan bu burs sürecinde sizler için bir araştırma yaptık ve bir eczacılık öğrencisi nerelerden burs alabilir?  burs şartları nelerdir? gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.İşte bir eczacılık öğrencisinin burs alabileceği yerler:

 

1) ANK VAKFI

Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı eczacılık öğrencilerine burs veren vakıfların başında gelmektedir. Başvuru tarihleri 15 Eylül – 30 Eylül arasında olup başvurular http://www.ankvakfi.org.tr/bursbasvuru/ adresinden yapılacaktır.

2) ANADOLU VAKFI

1-30 Eylül tarihleri arasında www.anadoluvakfi.org.tr sitesi üzerinden başvuruları almaktadır. Öğrenci Bursları 9 ay süreli olup, ayda 200,-TL. olarak 3’er aylık dönemler halinde (Ocak, Nisan, Ekim aylarında) peşin ödenmektedir.

3) TÜRK EĞİTİM VAKFI

Türk Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, Üniversite, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yükseköğrenim bursları vermektedir. Bursiyerleri öğretim kurumlarınca oluşturulan burs komisyonları TEV’in burs şartları doğrultusunda seçmektedir. Seçimlere TEV’den de bir temsilci katılmaktadır. Burslara başvuru tarihi öğrenim yılı başında ilan edilecektir. Burs başvurusunda bulunmak için TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr web adresinden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte öğrenci işlerine teslim edilecektir. Burslar 9 ay süreli olup üniversite öğrencilerine 400 TL ödeme yapılır.

4) SABANCI VAKFI

Bu vakıf üniversiteyi yeni kazanmış ve puanı vakfın belirlediği taban ve tavan puanlar arasında olan maddi sıkıntı yaşayan öğrencilere burs vermektedir. Başvurular 11 Eylül – 11 Ekim tarihleri arasında yapılmaktadır. Taban ve tavan puanlar ise her yıl Ağustos ayının son haftası duyurulmaktadır. Vakıf ikinci öğretim, ara sınıf ve lisansüstü öğrencilerine burs vermemektedir

5) YEKÜV ( 21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI )

YEKÜV tarafından devlet üniversitesi öğrencilerine eğitim bursu verilmektedir. Burs başvuru tarihleri 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında olup başvuru formuna www.yekuv.org sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca geçen yıl YEKÜV bursu alan arkadaşlar için kayıt yenileme tarihleri 15-16 Ekim’dir. Kayıt yenilemesi yapacak öğrencilerden istenen belgeler: Öğrenci Belgesi, Transkript, Sabıka Kaydı

 6) SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI

Bu vakıfta bursiyerlerini yalnızca üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerden seçmektedir. Başvuruda bulunmak isteyenlerin öncelikle http://www.semayazar.org.tr/ adresinden ulaşabilecekleri başvuru formunu ekim ayı içerisinde doldurmaları ardından şahsen başvuru veya posta yolu ile müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Burs talebi kabul edilenler mülakata çağrılmaktadırlar. Bu senenin burs miktarı henüz belli olmamaklar beraber geçen sene 240-250 TL arasın burs verilmekteydi.

7) İSTANBUL SANAYİ ODASI

Burs başvuru tarihleri 1-30 Eylül  arasında. Başvurular internet üzerinden form doldurularak yapılacaktır

8) 1884 EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI

Devlet üniversitelerinde okuyan öğrencileri burs veren vakfın başvuru tarihleri 15 Eylül – 15 Ekim arasındır. Başvurular internet üzerinden yapılacaktır.

9) MEDİCAL PARK

Ekonomik sorunları nedeniyle eğitimlerini sürdürmekte zorluk çeken öğrencilerin eğitime devam etmelerini sağlamak amacıyla sağlık fakültesi öğrencilerine burs verilmektedir.

10) KURŞUN KALEM VAKFI

Burs başvuru tarihleri 15 Eylül – 15 Ekim arasında. Başvurular www.kursunkalem.org.tr  web sitesi üzerinden form doldurularak yapılacaktır.

11) BIOTA VAKFI

Her yıl eylül ayı içerisinde burs başvurularını internet üzerinden alan vakıf eczacılık öğrencilerine de burs olanağı sağlamaktadır. http://www.biotavakfi.org/ sitesi üzerinden başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

12) ELGİNKAN VAKFI

Bu vakıf 12 ay boyunca ödeme yapan nadir vakıflardandır. Geçen seneki burslar 320 TL/AY şeklindeydi. Ara sınıf öğrencileri için burs, alt yıl veya yarıyıl normal eğitim-öğretim programının derslerinden başarısız dersi olmayan ve eklemeli başarı not ortalaması 4 üzerinden yapılan değerlendirmede en az 2.50/4.00 olan öğrencilere verilmektedir.

13) İSTEV (İSTANBUL EĞİTİM VAKFI)

140 kişilik bursiyer sayısını bu sene 250 – 300 kişiye çıkaracak olan vakıf başvuruları www.istev.org sitesi üzerinden almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. akhisaryorum dedi ki:

    Toplantımız bitti, misafirperverliklerinden dolayı Medipol Eczacılık öğrencilerine teşekkür ederiz. Bu arada yazı için de teşekkürler

BİR YORUM YAZ