Eczanelerde Medikale Yeni Düzenleme

  • Haberin Tarihi: 23 Aralık 2014
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eczanelerde Medikale Yeni Düzenleme

Eczanelerde Medikale Yeni Düzenleme

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 22 Aralık Pazartesi yayınladığı duyuruyla Eczanelerdeki Medikal Ürünlerle ilgili çok tartışılacak bir karara imza attı.

İşte o duyuru:

6197 sayılı “Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun” gereğince eczanelerde satılabilecek tıbbi cihazların kapsamı “Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği” ile belirlenmiştir.

Belirlenen tıbbi cihazların eczanelerde satılması için Kurumumuzdan anılan yönetmelik gereğince yetki belgesi alınmasına ihtiyaç bulunmamasına karşın, eczaneler tıbbi cihaz satış merkezi niteliği de taşımamaktadır.

Bu nedenle Kurumumuz tarafından belirlenmiş tıbbi cihazların eczanelerde satışı eczanelere tıbbi cihaz satış merkezi niteliği kazandırmayacağından, eczane vitrinlerinde ya da tabelalarında medikal ifadesinin yer almasının uygun olmayacağı ve haksız rekabete sebebiyet vereceğinden yapılacak denetimlerde konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususu önemle duyurulur.

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bir Yorum Yazın