Eczacilar.net

Eczane Çalışanlarına Eğitim Verildi

İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi

Eczane Çalışanlarına Eğitim Verildi

Eczane Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.

Adana Eczacı Odası, 1524 eczane personeline İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimi verdirdi. Adana Eczacı Odası olarak; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Yayımlanan Yönetmelik çerçevesinde eczacıların yerine getirmesi gereken yükümlülükleri konusunda eczacılara gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını belirten Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği eczane çalışanlarına İşyeri risk değerlendirme raporunun hazırlanması, acil durum eylem planının hazırlanması, konularında gerekli uzman desteğinin sağlandığını söyledi.

Yasal mevzuat çerçevesinde eczane destek personelinin 3 yılda bir alması gereken 8 saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin alınmasının da sağlandığını söyleyen Ecz. Özkan, “Bu konuyla ilgili Hekimbey İş Sağlığı ve Güvenliği ile görüşülerek Adana merkez eczanelerimiz için Eczacı Odamız Toplantı Salonunda, İlçelerde bulunan eczane destek personelimiz için ise İlçe Temsilciliklerimizde eczane destek personelimizin bu eğitimleri alması sağlanmıştır. Eğitimlere 650 eczanemizde görev yapan 1524 eczane destek personelimiz katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Adana Eczacı Odası olarak eczacılarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yasal mevzuat çerçevesinde sorumluluklarını yerine getirmelerine katkı sağlamanın yanı sıra önümüzdeki süreçte de gerek halkımızın gerekse üyelerimizin yararına faaliyetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Özet
Eczane Çalışanlarına Eğitim Verildi
Makale Adı
Eczane Çalışanlarına Eğitim Verildi
Açıklama
Eczane Çalışanlarına Eğitim Verildi
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ