Eczacilar.net

FoxTV Eczacılara Savaş Açtı !

FoxTV Eczacılara Savaş Açtı !

Son yıllarda en zor zamanlarını yaşayan mesleğimize saldırıların ardı arkası gelmiyor.

Geçdiğimiz günlerde Sabah yazarı Şeref Oğuz’un köşesinde eczacılık öğrencileri için yapmış olduğu çirkin benzetmeyle karşı karşıya kalan meslektaşlarımız bugün de başka bir skandalla karşı karşıya kaldılar.

Fox TV AnaHaber bülteninde Eczacılar ile ilgili telafisi zor olacak bir iftira atıldı.

Sahte Reçetelerle Binlerce Liralık Vurgun” başlığıyla verilen haberin her saniyesinde eczacılara yönelik çirkin bir karalama kampanyasını görmüş olduk.

İftira habere göre; eczacılar, eczanelerine gelen hastaların tc kimlik numaralarıyla daha sonradan hasta adına sık sık ilaç reçetelendirip hastanın haberi olmadan kendilerine reçete çıkışı yapıyorlar iftirasıyla karşı karşıya kaldı .”Kötü niyetli eczacılar, hasta bilgilerini işbirlikçileriyle paylaşıyor” tabirinin kullanıldığı bu iftira kokan haberle karşı karşıya kalan eczacılarımızın tepkisi ağır oldu.

Özellikle sosyal medyada eczacılarımızın yoğun tepkisiyle karşılaşan FOX TV anahaber spikeri Fatih Portakal’a tepkiler çığ gibi büyüyor.

eczacilar-foxtv

FOX TV’den özür açıklaması bekleyen biz eczacıların giderek artan tepkisi; makul bir özür açıklaması ve eczacıların imajını düzeltecek bir telafi haber yayınlanıncaya kadar devam adecektir. Çünkü yapılan bu çirkin haberle koskoca bir meslek grubu zan altında bırakılmış olmakla birlikte bundan sonra eczanelerimizde yaşanacak her türlü güvensizliğe kapı aralayacaktır.

Tüm meslektaşlarımızı Twitter üzerinden  etiketiyle mesleğine sahip çıkmasını bekliyoruz

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. derya demet dedi ki:

    bu asılsız haberinizden dolayı sizleri kınıyorum.

  2. Haldun dedi ki:

    Fox Tv yetkilileri eczacılardan derhal özür dilemelidir.

  3. necati dedi ki:

    eczanelerden size yazılmış olan bütün ilaçları çıktı halinde alıp inceleyebilirsiniz bu tarz saçma haberlere prim vermeyin, işleri güçleri başkalarını karalamak uğruna da olsa reyting yapmak

BİR YORUM YAZ