Eczacilar.net

Uzman Eczacıların Maaşları Ne Olacak?

6566 sayılı Kanunla oluşturulan “Uzman Eczacı” kadrolarında görev alacak olan eczacıların aylık net maaşı “Eczacı” kadrosunda bulunanlara göre daha yüksek olacak

Uzman Eczacıların Maaşları Ne Olacak?

6566 sayılı Kanunla oluşturulan “Uzman Eczacı” kadrolarında görev alacak olan eczacıların aylık net maaşı “Eczacı” kadrosunda bulunanlara göre daha yüksek olacak. 6566 sayılı Eczacılar Ve Eczaneler Hakkında Kanun İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren kanun ile uzman eczacı maaşları ne kadar olacak ?

 

Kanunla Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil kadro unvanları arasında 1 ila 7 nci derecelerde “Uzman Eczacı” kadrosu ihdas edilirken, bu kadrolarda görev alacak olanlara yapılacak ek ödeme ve döner sermaye ödemeleri de belirlendi. Memurunyeri.com olarak yaptığımız hesaplamaya göre, Uzman Eczacı kadrosunda olanlar Eczacı kadrosunda olanlara göre ek ödemeden (sabit döner sermaye) kaynaklı olrak aylık 327 TL daha yüksek maaş almış olacak. Öte yandan, uzman eczacıların sabit döner srmaye dışında yararlanacağı dönr semaye ödemeleri de eczacı kadrosunda bulunanların yararlandığının iki katı kadar olabilecek.

Kanunda; Eczacılıkta uzmanlık dalları, bunların nasıl kazanılacağı, uzman eczacıların nerelerde istihdam edileceği gibi hususlar da düzenlendi ve bazı kurumlar için “Uzman Eczacı” unvanlı kadrolar da ihdas edildi.

Yapılan düzenlemeyle, “Uzman Eczacı” unvanlı kadrolarında görev yapacak olanların ek ödemelerinin “Eczacı” unvanlı kadrolarda görev yapanlara göre daha yüksek oranda olması sağlanırken, uzman eczacılar sabit döner sermaye dışındaki döner sermaye ödemelerinden ise pratisyen tabip ve diş tabipleriyle aynı oranda yayarlanabilecek.

DERECE                           Ek Ödeme Oranları                          Aylık Maaştaki Fark
Eczacı           Uzman Eczacı
1-2                                     140               185                                      326.67 TL
3-4                                     130               175                                      326.67 TL
Diğer                                  120               165                                      326.67 TL

Döner sermaye ödemesi yapılan kurumlarda görevli personele, (ek ödeme yerine) haklarında belirlenen ek ödemeden düşük olmayacak şekilde sabit döner sermaye ödemesi yapılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ