Eczacilar.net

Cansız Saçlar Doğal Yöntemlerle Nasıl Canlanır

Cansız Saçlar Doğal Yöntemlerle Nasıl Canlanır

Cansız Saçlar Doğal Yöntemlerle Nasıl Canlanır?

Sıcak Zeytinyağı Tedavisi

Yıpranmış ve kurumuş saçları canlandırmanın en iyi ve en bilindik yolu zeytinyağı tedavisidir­­. Saçlarınıza parlaklık vermek ve saçları beslemek amacı ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın­. Yağı sadece ısıtın kesinlikle kızdırmayın. Bunu yavaşça bütün kafa derinize yedirin­. Sıcak suyla ıslattığınız bir havluyu sıkın ve sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza güzelce sarın­. Havlu soğurken bu işlemi iki ya da üç defa tekrarlayın. Kafanızın yağı iyice emmesi­ni sağlayın­. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın­. Bu bakım türü, bilhassa çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır­­.

Zeytinyağı ile Bal Kürü

Yarım çay fincanı zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı birlikte güzelce karıştırın­. Bu karışımı iyice çalkalayarak bir kaç gün dinlenmeye bırakın­. Sonrasın­da bu karışımı baş derinize ovarak veya tarayarak yedirin­. Lakin bu işlemi yaparken tarağın dişleri­nin baş derinize batmamasına da özen gösterin­. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını koruyun. Karışımı başınızda yaklaşık yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol su ile durulayın­. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal ala­rak parlamasına imkan vermekte­dir­­.

Kakao Yağı Kürü

Koyu renk saçlı insanların uygulayabileceği bir başka bakım metodu ise aşağıda anlatılan bu karışımdır­­. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içerisi­ne daha küçük bir kabı oturtun­. Yarım çay fincanı ayçiçek yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanoli­ni bu ikinci kabın içinde eritin­. Tüm bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içerisin­den alın ve karışımı iyice çırpın­. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alıp buna 1 çorba kaşığı su katın, güzelce karıştırın­. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasın­da bekleyin­. Ardın­dan saçınızı yıkayarak durulayın­. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir dinçlik ve parlaklık vermekte­dir­­.

Hintyağı Kürü

Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçını­zın yağı emmesi­ni sağlayın­. Yavaş yavaş tarayacak olduğunuz saçlarınızı kaynar suya batırırıp sıktığınız havluyla sarın­. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın­. Bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara faydalı olmakta­dır­­.

Protein Kürü

Yumurta ile yapılabilecek protein tedavisi nere­deyse her çe­şit saç için uygundur­. İki yumurtayı çırpın ve içerisi­ne yavaşça bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave edin­. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürdük­ten sonra 15 ila 20 dakika kadar bekleyin­. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarını­zın çok kısa bir zaman­da canlandığını fark edeceksiniz­.

Mayonez Kürü

Kuru saçların en büyük ihtiya­cı saç derisi­nin tıkanmış olmasın­dan ötürü kaynaklı olan yağ eksikliğidir­­. Bu açığı gidermek amaç­lı mayonez tedavisi uzmanların tarafından tavsiye edilen bir saç bakım kürüdür­. Bir yumurtayı, 1 çorba kaşığı sirkeyi, 2 çorba kaşığı bitkisel yağı, uygulamadan hemen önce karıştıra­rak çırpın­. Bu karışımı baş derinize ovarak iyice içirin­. Ardın­dan saçlarınızı tarayarak bütün karışımın saçlarınıza eşit yayılmasını sağlayın­. 15 dakika böyle bekleip daha son­ra saçlarınızı yıka­yıp durulayın­. Bu tedavi baş derisine nem kazandırılmasına yardım eder ve kuru saçın yağla beslenmesine imkan vermekte­dir­­.

Özet
Cansız Saçlar Doğal Yöntemlerle Nasıl Canlanır?
Makale Adı
Cansız Saçlar Doğal Yöntemlerle Nasıl Canlanır?
Açıklama
Cansız Saçlar Doğal Yöntemlerle Nasıl Canlanır?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ