Eczacilar.net

Eczane ısı takip ve Eczane sıcaklık takip

Eczane ısı takip ve Eczane sıcaklık takip

Eczane ısı takip, eczane sıcaklık takip, eczane nem takip nasıl yapılmalıdır? Eczane ısı takip sistemi hakkında

Eczanelerimizde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de eczane ısı takip konusudur. Eczane içi belli bir standardı yakalamak son zamanlara kadar yasal bir yükümlülük olmamasına rağmen eczacılarımızın dikkat ettiği bir noktaydı. Özellikle son zamanlarda gelen yasal düzenlemeyle birlikte artık eczane sıcaklık takip cihazları ve eczane nem takip cihazları daha da önem kazanmış oldu. Çünkü yapılan yeni düzenlemeyle birlikte her eczanede ısı takip, nem takip, sıcaklık takip gibi özellikleri yerine getiren cihazların bulunması zorunluluğu şartı getirildi.

Getirilen bu yeni sistemle birlikte eczanelerimizde meydana gelebilecek elektirik kesintisi, buzdolabı bozulması gibi olası sorunlardan ötürü eczanenin ısı, nem, sıcaklık oranının değişmesini engellemek bu sayede de eczane içi nem kontrolünü bozulmadan sabitleyebilmektir.

Bu düzenlemenin çıkmasıyla birlikte birçok firma eczane ısınemsıcaklık takip cihazları üretti ve bunu eczanelere sunma noktasında bir yarışa girdi.

Programlanan bir çok eczane ısınemsıcaklık takip cihazlarının çalışma prensibinin aynı veya benzer şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Birçoğu günlük ısı, nem, sıcaklık bilgilerini otomatik olarak ölçüp arşivlemekte ve rapor haline getirerek hafızasında barındırmaktadır.

Bu eczanelerimizde barındırdığımız ve buzdolabında saklanması gereken soğuk zincir ilaçlarının bozulmaması için ve daha da kontrollü bir şekilde muhafaza edilmesi için çok büyük kolaylıklar getiren bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Soğuk zincir ilaçları malumunuz sıcaklık değişimlerinden çok hızlı bir şekilde etkilenmekte olup içerdiği etken maddelerin sıcak dengesinin kaybedilmesi sonucunda etkisinin kaybolma tehlikesi ile karşı karşıya kalınabileceğini hatırlatmak isteriz.

Peki eczanelerin olması gereken ısı, nem, sıcaklık değerleri nelerdir ?

Buzdolabı: 2-8 derece arası

İç ortam: 18-26 derece arası

Nem: %30-%60 arası

ısı takip

Eczane ısı, nem, sıcaklık takip cihazlarıyla ilgili en çok sorulan sorular

Bu cihazlar hangi dolaplar ile uyumludur?

-Eczanelerimizde bulunan aşı, ilaç ya da normal ev buzdolapları ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Bu cihazlar elektirik gittiğinde nasıl çalışıyor?

-Bu durumda firmadan firmaya değişebilen ürünler mevcuttur.Bazı firmalarda kendisinden akülüyken bu ısı, sıcaklık, nem takip cihazları bazılarında ise böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Eczacilar.net

Özet
Eczane ısı takip ve Eczane sıcaklık takip
Makale Adı
Eczane ısı takip ve Eczane sıcaklık takip
Açıklama
Eczane ısı takip, eczane sıcaklık takip, eczane nem takip nasıl yapılmalıdır
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ