Eczacilar.net

Yeni bir eczacılık fakültesi daha mı kuruluyor?

Daha fazla eczacılık fakültesinin açılmaması gerektiği, düzenlenen tüm kongrelerde ve sempozyumlarda dile getirilmesine rağmen sonuç değişiyor mu?

Yeni bir eczacılık fakültesi daha mı kuruluyor?

Son yıllarda meslekte yaşanan olumsuz gelişmeler ve bununla birlikte her yıl sürekli artış gösteren eczacılık fakültesi sayısı karşısında eczacılar endişeli.

10 olan eczacılık fakültesi sayısı şimdilerde 40’ı aşmış durumda

Daha fazla eczacılık fakültesinin açılmaması gerektiği, düzenlenen tüm kongrelerde ve sempozyumlarda dile getirilmiş olmakla beraber sonuca fazla etki etmemiş gözüküyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar, verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Gerek Sağlık Yüksekokulumuz, gerek Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, gerekse Tıp Fakültemizin gelişimi bunların emarelerini göstermiş oluyor. Hastanemiz Yozgat’ta şimdiye kadar yapılmamış hizmetleri vermeye başladı. Hiç yapılmamış ameliyatlar gerçekleştiriliyor. Tıp Fakültemizin Morfoloji binası hem de yeni 200 yataklı hastanemiz iki yıl içerisinde tamamlanarak kampüsümüze hizmete girmiş olacak. Dolayısıyla bu bölge Tıp Fakültesi Morfoloji Hastanesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve ilerde yine diş hekimliği, eczacılık gibi birimlerinde kurulmasıyla bir sağlık kampüsüne dönüşmüş olacak. Bunlar Yozgat gibi bir il için son derece önemli gelişmelerdir. Bundan dolayı da son derece sevinçliyiz, geleceğe daha umutla bakıyoruz”

 

178306

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ