Yeni bir eczacılık fakültesi daha mı kuruluyor?

  • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2014
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yeni bir eczacılık fakültesi daha mı kuruluyor?

Daha fazla eczacılık fakültesinin açılmaması gerektiği, düzenlenen tüm kongrelerde ve sempozyumlarda dile getirilmesine rağmen sonuç değişiyor mu?

Son yıllarda meslekte yaşanan olumsuz gelişmeler ve bununla birlikte her yıl sürekli artış gösteren eczacılık fakültesi sayısı karşısında eczacılar endişeli.

10 olan eczacılık fakültesi sayısı şimdilerde 40’ı aşmış durumda

Daha fazla eczacılık fakültesinin açılmaması gerektiği, düzenlenen tüm kongrelerde ve sempozyumlarda dile getirilmiş olmakla beraber sonuca fazla etki etmemiş gözüküyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar, verdiği bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Gerek Sağlık Yüksekokulumuz, gerek Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, gerekse Tıp Fakültemizin gelişimi bunların emarelerini göstermiş oluyor. Hastanemiz Yozgat’ta şimdiye kadar yapılmamış hizmetleri vermeye başladı. Hiç yapılmamış ameliyatlar gerçekleştiriliyor. Tıp Fakültemizin Morfoloji binası hem de yeni 200 yataklı hastanemiz iki yıl içerisinde tamamlanarak kampüsümüze hizmete girmiş olacak. Dolayısıyla bu bölge Tıp Fakültesi Morfoloji Hastanesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve ilerde yine diş hekimliği, eczacılık gibi birimlerinde kurulmasıyla bir sağlık kampüsüne dönüşmüş olacak. Bunlar Yozgat gibi bir il için son derece önemli gelişmelerdir. Bundan dolayı da son derece sevinçliyiz, geleceğe daha umutla bakıyoruz”

 

178306

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bir Yorum Yazın