KYK Öğrenim Kredisi Nasıl İptal Edilir? KYK Kredi İptal Ettirme

  • Haberin Tarihi: Ocak 13, 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KYK Öğrenim Kredisi Nasıl İptal Edilir? KYK Kredi İptal Ettirme

KYK Burs iptali nasıl yapılır, KYK kredi iptali nasıl yapılır, Öğrenim Kredisi İptali Dilekçe Örneği, aldığım krediyi iptal etmek istiyorum, KYK öğrenim kredisini iptal etmek istiyorum mu diyorsunuz? Sorularınızın cevabı bu yazıda..

KYK Burs açıklanmıştı. Genel olarak sonuçlara baktığımızda devletin kemerleri biraz daha sıktığını ve geçen yıla göre daha az kişiye burs çıktığını gördük. Maddi durumu düşük olduğu halde ya da birçok etkenden dolayı burs çıkması beklenen öğrenciler hayal kırıklığı yaşadı. Öğrencileri ciddi bir gelir tespiti testine soktuğu bilinen KYK’nın bu yıl burs verilen öğrenci sayısı oranında düşüş göstermesini nasıl açıklayacağı merak konusu.

Öğrenim Kredisi İptali Nasıl Yapılır

Kazanmış olduğunuz burs veya öğrenim kredisini almak istemiyorsanız öncelikle onay işlemini yapmamanız, taahütname tanzim ve kabul süresi içinde sistem üzerinden iptal etmeniz, belirtilen süre içinde iptal işlemini yapmadıysanız tahsis edilen burs veya öğrenim kredisini almak istemediğinizi belirten dilekçeyi, KYK Genel Merkezi “SÖĞÜTÖZÜ MAHALLESİ 2176 SOKAK NO:25 06520 ÇANKAYA-ANKARA” ADRESİNE ivedilikle göndermeniz gerekecektir.

 

Öğrenim Kredisi İptali Dilekçe Örneği

KYK Genel Müdürlüğüne

Çankaya/ANKARA

15.12.2014 tarihinde açıklanan KYK Burs/Kredi sonuçlarına göre tarafıma tahsis edilen öğrenim kredisini almak istemiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. 15.12.2014

Adresi:                                                                                      Adı Soyadı

T.C Kimlik No:                                                                      İmzası

Ek-1 Kimlik Fotokopisi

 

 

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,20. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın