İstanbul Eczacılıkta Çapraza kalma şartı değişiyor mu?

  • Haberin Tarihi: 25 Ağustos 2014
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İstanbul Eczacılıkta Çapraza kalma şartı değişiyor mu?

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi için ders kayıtları başladı.

Ders kayıtlarının başlamasıyla birlikte karşılaşılan problemler ve otomasyon şikayetlerinin sayısında artma yaşanıyor.En son karşılaşılan problemlerden biri de otomasyon sistemine giriş yapıldığında karşılaşılan uyarı.İşte bu uyarı akılları karıştırdı:

Önemli Hatırlatma 1:Yarıyıl esası uygulamasında herhangi bir yarıyıl, yıl esası uygulamasında ise herhangi bir yıl sonunda AGNO’su 1.80’in altında kalan öğrenciler, sınamalı öğrenci sayılırlar. AGNO’su yarıyıl esası uygulamasında birbirini takip eden iki yarıyıl, yıl esası uygulamasında ise birbirini takip eden iki yıl 1.80’in altında (İstanbul Tıp, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Veterinerlik Fakültesi için 2.00 ) kalan öğrenciler başarısız duruma düşerler. Başarısız öğrenciler bulundukları dönemdeki yeni zorunlu dersi alamaz ama seçmeli dersleri alabilir. Daha önce başarısız ya da koşullu başarılı oldukları derslerden, içinde bulundukları dönemde açılanlardan (FF) ve (FD) harf notu aldıkları dersleri zorunlu olarak, (DD) ve (DC) harf notu aldıkları dersleri isterlerse tekrarlarlar. Bu durumda tekrarlanan dersten alınan SON BAŞARI NOTU, önceki nota bakılmaksızın AGNO hesaplamasında not dökümüne yansır.

Bunun üzerine Fakülte Öğrenci Birliği IUPSA’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi
İşte o açıklama:

 

Fakültemiz için an itibariyle ders kayıt işlemleri başlamıştır.Her sene yaşanılan nokta otomasyon sorunları malesef bu sene de yaşanmaya devam etmektedir.Arkadaşlarımızdan gelen yoğun sorular üzerine açıklama yapmak zorunda kalıyoruz.Nokta otomasyona girildiğinde karşımıza çıkan AGNO’su 2.00′ın altında olanlar çapraza kalacaktır özetindeki uyarı her sene karşımızı çıkan bir uyarı olmakla beraber gerçeği yansıtmamaktadır.İÜ Eczacılık fakültesi için yürürlülükte olan uygulama: “Çapraza kalma durumu 1.8′in altı, mezun olabilme şartı 2.00′ın üstü” şeklinde devam etmektedir
Tüm arkadaşlarımıza duyurulur

IUPSA Yönetim Kurulu

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Ajans Üniversite
    11 Ekim 2014 11:17

    İÜ Eczacılıkta “Öğrenciler Gözünden Eczacılık Mesleği” – Teşekkürler..

Bir Yorum Yazın