Eczacilar.net

150 Eczacı, Diyabet Hastalığı Destek Eğitimi Aldı

Eczacılar, Diyabet Hastalığı Destek Eğitimi Aldı.

150 Eczacı, Diyabet Hastalığı Destek Eğitimi Aldı

Dünya Diyabet Günü etkinlikleri çerçevesinde İstanbul’da düzenlenen seminerde İstanbul Eczacı Odası’na üye 150 eczacı, diyabet ve diyabetle yaşam konusunda bir günlük eğitim aldı.

 

Lilly İlaç ve İstanbul Eczacı Odası işbirliğiyle eczacıların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan eğitim kapsamında; “diyabetli hastanın yolculuğu”, “hasta ile iletişim ve empati”, “hasta ve hasta yakınlarıyla motivasyonel görüşme” başlıkları ele alındı.

Teb 1. Bölge İstanbul Eczacı Odası Kurumsal İletişim Müdürü Dr. Ecz. Merve Memişoğlu konuyla ilgili verdiği demeçte, “İstanbul Eczacı Odası olarak üye eczacılarımızın ihtiyaç ve beklentilerine göre çok farklı konularda eğitimler düzenliyoruz. Bunlardan biri olan “Diyabet ve Diyabetle Yaşamda Eczacının Rolü” eğitimine eczacılarımız çok yoğun bir ilgi ve katılım gösterdiler. Eğitime katılan üye eczacılarımız, diyabetli hastanın yaşadıklarını daha iyi anlama imkanı buldular. Interaktif bir ortamda düzenlenen bu eğitimde, eczacılarımız hastaların bu yeni yaşam stillerine uyum sağlamalarında onlara nasıl destek olabileceklerini gördüler. Diyabet ile ilgili farkındalığın eczacı açısından artırılmasına destek olan bu eğitimin devam etmesinin, hem eczacılarımıza hem de hasta ve hasta yakınlarına büyük fayda getireceğini düşünüyoruz.” dedi.

İstanbul Eczacı Odası ile diyabet konusunda yaptıkları işbirliğinin son derece değerli bir çalışma olduğunu vurgulayan Lilly İlaç Kurumsal İlişkiler Direktörü Nurgün Örgen Özelçi de Lilly olarak diyabet tedavisine insülinin keşfinden bu yana büyük önem verdiklerini, sadece yenilikçi tedavileri hastaların erişimine sunmakla kalmadıklarını, hastaların ihtiyaçları doğrultusunda çok sayıda eğtim ve farkındalık çalışması yürüttüklerini de belirtti. Diyabetin ülkemizde en sık rastlanan ilk beş hastalık içinde yer aldığını vurgulayan Özelçi, “Hastalığın önlenmesi, hastalık konusunda farkındalığın artırılması, hastaların eğitimi, sağlık mesleği mensuplarının diyabet tedavisindeki rolü ve etkin tedavi uygulamalarının hayata geçirilmesi, hastalığa yaklaşım ve önceliklendirilmesi, tedaviye ayrılan kaynaklar, diyabetin bundan sonra daha kontrollü bir seyir izleyebilmesi için bütünlüklü olarak ele alınması gereken alanlardır” diye konuştu. Hasta ile yakın iletişimde olan eczacıların, diyabetin etkin tedavisinde kritik öneme sahip olduğunu söyleyen. Özelçi, “Bu tür işbirlikleriyle, diyabetin hastaların ve hasta yakınlarının hayatını nasıl etkilediği konusunda daha iyi bir anlayışa sahip olabileceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ