Eczacilar.net

“Geleceğin Eczacı Trendleri” Semineri Bugün gerçekleşiyor

“Geleceğin Eczacı Trendleri” Semineri Bugün gerçekleşiyor

37. Bölge Sivas Eczacı Odası’nın desteğiyle gerçekleştirilecek olan “Geleceğin Eczacı Trendleri” adlı seminer 15 Kasım Cumartesi günü yapılacak.

Seminer ile ilgili bilgi veren Sivas Eczacı Odası Başkanı Uğur Akkuş, eczanelerde ilaç dışında kullanıma sunulan diğer ürünlerin satışı ve kullanımı ile ilgili eczacıların bilgilendirileceğini söyledi.

Sivas Eczacı Odası’nın desteğiyle “Geleceğin Eczacı Trendleri” isimli seminer düzenlenecek. Bugün, saat 13.30’da Buruciye Oteli konferans salonunda gerçekleştirilecek olan seminer özel bir ecza deposu öncülüğünde yapılacak.
Düzenlenecek olan seminere İzmir, İstanbul ve Tokat illerinden olmak üzere toplam 6 konuşmacı katılarak sunum gerçekleştirecek. Konu ile ilgili açıklama yapan Sivas Eczacı Odası Başkanı Uğur Akkuş, ilaç dışında satışa sunulan ürünlerin satışının ve doğru kullanımının yapılabilmesi için eczacıları bilgilendirmek üzere yapılan bir seminer olduğunu kaydetti.

Akkuş “Eczanelerde ilaç dışında bazı ürünlerde vatandaşın kullanımına sunuluyor. Bunların içerisinde medikal ürünler, kozmetik ürünler, dermokozmetik ürünler ve kişisel bakım ürünleri olarak sıralayabiliriz. Bunların satışı, sunumu, doğru kullanımı ve doğru bilgilendirilmesi için biz eczacılarımızı zaman zaman eğitime tabi tutuyoruz. Yani bunu hem Türk Eczacılar Birliği Eczacılık Akademisi ile yapıyoruz hem de eczacı odaları kendi bünyelerinde yapıyorlar. Hem eczacılarımızı hem eczanede çalışan teknisyenlerimizi ve kalfalarımızı da bilgilendiriyoruz ve bu konularda eğitiyoruz” dedi.

Geleceğin Eczacı Trendleri adlı düzenlenecek olan seminerin amaçlarına değinen Akkuş, eczacılık mesleğinin zamanla değişime ve dönüşüme uğradığını söyleyerek şöyle devam etti:
“Buradaki amaç doğru ürünleri, doğru yerlerde ve doğru zamanlarda halka önerebilmek ve tavsiye edebilmek için ihtiyaçlarını bu alanda giderebilmek. Bununla ilgili eğitim çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Şimdi de bir ecza deposunun desteklediği Geleceğin Eczane Trendleri adlı bir toplantı yapacağız. Geleceğin Eczane Trendleri derken, tabi eczacılık mesleğinde değişiyor ve dönüşüyor. Eczaneler gelecekte sunum, tarz ve içerik açından belki farklı boyutlarda olacak. Bunun içinde eczacılarımızı buna hazırlamaya çalışacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ