Eczacilar.net

Hamilelikte epilepsi

Hamilelikte epilepsi

Hamilelikte epilepsi ilaçları, Hamilelikte epilepsi tedavisi

Hastalığın iyisi kötü olmaz fakat bazı hastalıklar vardır ki çeken kişiye hayatı çekilmez hale getirir. Yalnız­ca kendisi­ni değil eşi ve eşi­ni de dolaylı etkileyebilmektedir­­. Eğer bu kişi bir kadın ise başka sorular da aklını kurcalar durur. Hamile kalsam doğru olur mu, hamile olunca bebek bundan zarar görür mü gibi bir çok düşünceler çıkmaz akıllar­dan.
Şeker hastalığı (diyabet), epilepsi (sara hastalığı) gibi bir çok hastalık kontrol altına alınmadığı zaman cinsel yaşama bir­takım olumsuzluklar getirebilir­­.
Epilepsi
Epilepsi hastalığı genel olarak çocukluk dö­nemi hastalığıdır­­. Epilepsi hastalığı­nın tedavisi genel olarak buluğ çağın­dan sonra bütünüy­le şifayla netice­lenir­­. Dirençli epilepsiler de beyindeki hasara bağlı bir şekil­de kaynaklı olan epilepsiler de bilhassa genç kızlar­da uzunca bir müddet ilaç kullanmak gerekebilir ve nöbet görüle­bilmektedir­­.
Epilepsi ve Hamilelik
Epilepsi hastası bayanların hamile kalmasın­da bir sakınca var mı?
Gebelikte epilepsi hastalığı nasıl etkilenir?
Doğumda çocukta bir hasar kalır mı kalmaz mı?
Doktorlara en çok sorulan sorular bu 3 başlık altında toplanabilir.
Bu sorunlar genç kızları, ebeveynleri ve eşleri­ni alakadar edici bir sorudur­. Epilepsi hastası olan genç kızlar gebe kala­bilirler­. Epileptik hastalar hamilelik boyun­ca mutlak suretle doktorları­nın önerdiği ilaçları kullanmaları gerekir­­. Bu ilaçları kullandıkları takdir­de ve kontrolleri­ni sağladıkları müddetçe herhangi bir sorun olmadan rahat­ça gebe kalına­bilir ve doğrum yapıla­bilir­­. Fakat ülkemizde epileptik genç kızlar hastalığını karşı taraftan saklarlar­. Bun­dan dolayı bu süre içinde ilaç kullanmayı da bırakırlar bu katiyyen yanlış bir davranıştır­­.
Epileptik hastaların mutlak suretle hastalığını eşine ve partnerine söyleme­si gerekiyor­. Ve gebe kalındığı süre içinde doktor kontrolünde, doktorun seçeceği hastanın kendisine ve bebeğine zarar vermeyecek ya da en az zarar verecek olasılı­ğı olan ilaçlarla gebeliğin sürdürülüşü gerekiyor­. Aksi takdir­de meydana gelebilecek sorunlar ve çocukta meydana gelebilecek hasarlar yaşam boyu hastanın kendisini, eşi­ni ve çocuğunu etkilemektedir­­. Epilepsi ve Gebelik genel olarak bu şekil­de özetlenebilir­­.
Özet
Hamilelikte epilepsi
Makale Adı
Hamilelikte epilepsi
Açıklama
Hamilelikte epilepsi ilaçları, Hamilelikte epilepsi tedavisi
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ