Eczacilar.net

Kan grubuna göre kişilik analizleri ve hastalıklar

Kan grubuna göre kişilik analizleri ve hastalıklar

Kan grubununuzu biliyor musunuz sorusunu genelde sağlıkla ilgili nedenlerden dolayı duyarsınız. Alınacak cevap çeşidide bellidir zaten: A, B, AB ya da 0. Arkasından bir de pozitif yada negatif olarak RH(Rhesus) tipinin söylenmesi beklenir.

Yıllardır aynı soru Japonya’da biyolojik sebeplerden başka insanların kişiliği hakkında fikir edinmek için de soruluyor. Aynen bazı sohbetlerde çevremizdekilerin burçlarını sorduğumuz gibi. Japonlara göre her ne kadar bir insanın kişiliği aile ve çevreye göre şekillensede temelde kan gruplarının verdiği genel bir kişilik formasyonu var. Her şey onun üzerine kuruluyor.

Bazen iş başvuru formlarında bile aynı soruyla karşılaşmak mümkün. Bu yaklaşım ne kadar doğrudur tartışılır. Bazı bilim insanlarına göre,kişiliklerin ve hastalıkların kan gruplarıyla bağdaştırılması son derece anlamsız. Oysa örnek olarak otİzmin %80 A kan grubundaki çocuklarda ortaya çıktığı istatistiksel olarak ispatlanmıştır. Kişilik ile kan grupları arasındaki ilişkide istatistiksel olarak ilginç sonuçlar vermiştir.

A kan grubundakiler: Genelde çok iyi bir ekip elemanı, duyarlı, zeki, mükemmeliyetçi, ihtiraslı ve çok çabuk strese giren kişiler

B kan gubundakiler: Dengeli, düşünceli, hassas ama sabırsız

AB kan grubundakiler: Popüler, karizmatik, artistik, kolay kolay strese girmeyen, pozitif

0 kan grubundakiler: Lider, yaratıcı, işe kolay odaklanan, kendine yeten, inatçı ve cesaretli olarak tanımlanmıştır.

İstatistiksel araştırmalar bazı hastalıkların kan gruplarıyla ilişkili olduğunu gösteriyor.

A grubundaki insanlar: Sindirim sistemleri hassas, kolayca strese girip insomnia (uykusuzluk) yaşayabilirler.

B grubundaki insanların: Viral enfeksiyonlara, multiple skleroza ve lupusa yatkınlıkları var.

AB kan grubundaki insanlar: A ya da B kan grubundakilerin karşılaştığı problemlerle yüz yüzeler.

O kan grubundaki insanlar: Daha çok dolaşım bozukluklarıyla ilgili hastalıklara,kolera ve mide ülserine hassaslar,fakat kalp krizi geçirme olasılıkları diğer kan gruplarına göre çok düşük.

 

GÜLŞAH AKBAŞ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ