Eczacilar.net

“Eczacılık Öğrencileri Meslek Örgütleri” Eczacılık Tarihi Literatüründe!

“Eczacılık Öğrencileri Meslek Örgütleri” Eczacılık Tarihi Literatüründe!

“Eczacılık Öğrencileri Meslek Örgütleri” Eczacılık Tarihi Literatüründe!

25-28 Mayıs 2014 tarihlerinde Kayseri’de gerçekleştirilen 11.Türk Eczacılık Tarihi Toplantısı’nda Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencisi Selçuk Sevinç’in hazırladığı “Türkiye’de Eczacılık Öğrencileri Meslek Örgütleri” adlı bildirinin özet metni aşağıdadır.

Yayınlanan bu bildiri ile birlikte Türkiye’de faaliyet gösteren 24 öğrenci birliği/topluluğu/kulübü eczacılık tarihi literatürüne girmiş oldu..

ÖZET

Türkiye’de eczacılık öğrencileri meslek örgütleri üniversiteler bünyesinde kurulmuş 23 öğrenci birlikleri/toplulukları/kulüpleri ile Türk Eczacıları Birliği ve Eczacı Odalarının bünyesinde kurulan 5 gençlik komisyonları/öğrenci komisyonlarından oluşan büyük bir yapı haline ulaşmıştır. Ülkemizdeki eczacılık öğrencileri meslek örgütlerindeki bu gelişme ve ilerlemeler eczacılık mesleğinin geleceği için büyük beklentilerin ve gelişimin ön habercileri olarak değerlendirilebilir. Ayrıca bu meslek örgütlerinin yapısı ve çalışmaları ile ilgili bilgilerin toplanması gelecekte niteliği daha yüksek mesleki örgütlenmelerin oluşmasına temel teşkil edecek ve eczacılık mesleğinin gelişimi ve ilerlemesine yol gösterebilecek katkılar sağlayabilecektir

selçukdigi

 

Türkiye’de eczacılık öğrencileri meslek örgütleri gelecekte bağımsız tek bir çatı altında toplanması ile eczacılık öğrencileri mesleki sorunların çözümünde ve mesleki gelecek planlamasında çok aktif rol alabileceklerdir. Genç ve üretken meslek mensuplarının çalışmalarının tek bir çatı altında değerlendirilmesi ve mesleki sorun ve çözüm yollarının ortak akıl ile ortaya konulması, eczacılık mesleğinin sorunlarının çözümlenmesinde ve hedeflerine ulaşılmasında önemli bir rol oynayacaktır.

 

Türkiyede-Eczacılık-Öğrencilerinin-Meslek-Örgüteri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ