Eczacı ilaç vurguncularını yakalattı !

  • Haberin Tarihi: 26 Ocak 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eczacı ilaç vurguncularını yakalattı !

Eczacı “O” sahtekarları yakalattı

ÖZEL HABER

Eczacı, o ilaç vurguncularını yakalattı

Son günlerde eczacılık mesleğiyle ilgili yapılan ardı arkası gelmeyen saldırılar biz eczacıları olabildiğince üzmüş idi.

Topyekün yapılan bu karalama kampanyasının ardından gerek sosyal medyada gerekse hukuki yollarda kendilerini ve meslek onurlarını korumaya çalışan meslektaşlarımız ellerinden geleni yapmış ve gelen tepkilerden ötürü FOX TV ana haber spikeri Fatih Portakal özür dilemek zorunda kalmış idi. ( fatih portakal’ın özür mesajı )

Eczacılık camiası bu şok haberin etkisini üzerinden atmaya çalışırken; 25 Ocak Cumartesi günü yaşanan manidar bir olay yapılan karalamaların ne denli haksız olduğunu gözler önüne serdi.

25 Ocak Cumartesi günü Bursa’nın Kemalpaşa ilçesinde ilginç bir olay yaşandı.

Doktorlara ait şifreleri kırıp pahalı kanser ilaçlarını e-reçete ile düzenleyerek vurgun yapan biri kadın iki kişi bir eczacının olayı farkedip harekete geçmesiyle yakayı ele verdi.

Rapor ve reçetelerin internet üzerinden verilmesini fırsat bilen vurguncular, Sağlık Bakanlığı tarafından doktorlara verilen internet şifrelerini kırarak, kanser ve kan kanseri gibi hastalıkların tedavilerinde kullanılan pahalı ilaçlara e-reçete düzenledi. Kendilerine karı-koca süsü veren vurguncular, Mustafakemalpaşa’ya gelerek, ilçedeki eczaneleri gezdi. Zanlılar, ellerindeki reçetelerde yazılı olan pahalı ilaçları almaya başladı.

Durumu farkeden bir eczacının emniyete haber vermesiyle başlayan takip, dün öğle saatlerinde bir eczanede son buldu. Eczaneye yapılan operasyonda, ellerindeki reçetelerle yakalanan 24 yaşındaki D.G. isimli kadın ile Osman Yiğit B. (35) isimli şahıs gözaltına alındı. İlçede 3 farklı eczaneden 5’er bin liralık ilaç alan zanlılar, dördüncü eczanede yakalandı.

İfadelerinin alınmasının ardından dün gece nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan Osman Yiğit B. tutuklandı

eczacilar-net-ilac-vurguncularini-eczacilar-yakaladi
Eczacilar.NET / Özel Haber

Özet
Makale Adı
Eczacı ilaç vurguncularını yakalattı !
Yazar
Açıklama
Eczacı, o ilaç vurguncularını yakalattı

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın