Eczacilar.net

Eczacı diploması kiralamak hakkında

Eczacı diploması kiralamak hakkında

Eczacı diploması arayanlar, Eczacı diploması nasıl kiralanır, Eczacı diploması ücretleri

Bu Makale TEHDİT İÇERİKLİDİR.

İlk olarak Eczacılık Eğitimi nedir, Eczacılık Eğitimi nasıl bir süreçten geçer bundan bahsetmeye çalışalım

Ülkemizde en yüksek puanlardan öğrenci alımı yapan sayısal meslek gruplarının başında gelir Eczacılık

Kısaca Eczacılık mesleği; Eczacı ünvanına sahip kişilerin yerine getirdiği mesleğin adıdır. Eczacılık mesleğini eczacılık fakültelerinde  5 yıllık lisans eğitimini başarı ile tamamlamış; ilacın üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her aşamada yetkinlik sahibi olan kişiler yerine getirir.

Eczacı ise mesleğin etik kurallarına göre mesleki sorumluluklarını yerine getiren eczacılık mesleği çalışanına verilen isimdir.

Yani üzerinde özellikle durmamız gereken konulardan biri de “Mesleğin etik kuralları” konusu.

Eczacılık Fakültesini bitiren fakat mesleğin etik kurallarını çiğneyerek en önemli kuralı ihlal eden kişiler var ise bu kişilere “eczacı” denilemeyeceğini belirtmek isteriz.

Eczacılık Meslek Etiğini ayaklar altına alan bir uygulamadır Eczacı Diploması Kiramak.

Eczacılık yasasında Muvazaa olarak adlandırılan bu yasa dışı girişimde bulunan kişi kadar meslek etiğini ayaklar altına alarak diplomasını kiralama yöntemine giden sözüm ona “eczacı” kişiler de aynı şekilde bu yasa dışı suça ortak olurlar. (Muvazaa: Eczacının, diplomasını, mesleki onurunu ayaklar altına alarak para karşılığında yasa dışı olarak satmasıdır)

6197 sayılı kanuna göre, “Eczanenin sahip ve sorumlusu eczacıdır” Fakat muvazaa dediğimiz bu sistemde eczanenin sahibi maddi yönden güçlü olan kişiler, sorumlusu ise eczacılık eğitimi almamış kişilerdir.

6197 sayılı kanunun gayet açık olan bu hususunu ihlal eden kişilerin tespiti halinde çok ağır yaptırımlar bulunmaktadır.Diplomasını kiralayan “eczacı” nın meslekten ihracına kadar gidecek olan bu sürecin takibi gerek Türk Eczacıları Birliği gerekse Eczacı Odalarınca titizlikle yürütülmektedir.

HALKA SESLENİYORUZ;

İlacınızı eczacınızdan alın, eczacı dışındaki kişilere ilaç konusunda itibar etmeyin. İlaç konusunda tek danışman eczacıdır, hastalandığınızda tek danışmanınız doktor olduğu gibi ilaç alımında da tek danışmanınız eczacınız olmalıdır. Sağlığınızı en az sizin kadar düşünüyoruz. Sizlere yüksek nitelikte hizmet sunmak istiyoruz.

Eczacı diploması kullanılarak illegal bir şekilde açılan Muvazaa Eczaneleri ivedilikle yetkililere şikayet etmeli ve gereken idari ve adli sürecin bir an önce başlatılabilması için üzerimize düşeni yapmalıyız.

Eczacilar.NET

Özet
Eczacı diploması kiralamak hakkında
Makale Adı
Eczacı diploması kiralamak hakkında
Açıklama
Eczacı diploması arayanlar, Eczacı diploması nasıl kiralanır, Eczacı diploması ücretleri
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ