Eczacilar.net

Baş ağrısına ne iyi gelir

Baş ağrısına ne iyi gelir

Baş ağrısına ne iyi gelir

En sık yaşadığımız rahatsızlıklardan baş ağrısı. Baş ağrılarının nedenleri saymakla bitmez. Başımız ağrıdığı zaman çoğumuz hemen bir ağrı kesici ilaç almak isteriz. Ancak her baş ağrısını bu yöntemle geçirmek mümkün olmaz. Başınız ağrıyorsa, önce o gün neler yediğinizi hatırlamaya çalışın. Bilimadamları çikolata, fındık fıstık, ve peynirin baş ağrılarını tetikledikleri kanısındalar.
Bu saydığımız yiyeceklerin hepsinde tiyramin adıyla bilinen bir kimyasal madde var. Bu madde, baş ağrısına neden olabiliyor.

Rahatlama

Yoga, meditasyon gibi yoğun konsartrasyon gerektiren aktivitelerle baş ağrısını gidermek mümkün. Bacak ve boyun kaslarını ritmik olarak kasıp gevşetmenin ağrıyı gidermede etkili olduğu söyleniyor.

Fazla Işık

Stres, gürültü, çakan spot ışıklar ya da aşırı aydınlık migren ataklarına neden olabilir. Güneş gözlüğü takarak ya da gürültülü yerlerden uzak durarak baş ağrısı engellenebilir.

Akupunktur Tedavisi

Akupunktur iğneleri vücudun acı dindiren mekanizmalarını harekete geçirerek başağrısını son verebilir.

Mineral

Migrene karşı özellikle magnezyum gibi gerekli ölçüde mineral takviyesi yapmak gerekir. Magnezyum, beyindeki damarları rahatlatarak kan akışını iyileştirir.

Botulinum

Yüzdeki kırışıkları ya da aşırı terlemeyi gidermek için kullanılan ve bir çeşit zehir olan botulinum, boyundan ya da başın belirli yerlerinden enjekte edildiğinde kas gerginliği ve başağrısını gideriyor.

Limonlu kahve

Koyu kahvenin içine sıkılan limon suyu, baş ağrısının giderilmesinde etkili oluyor. Kahve, ağrı `yı beyne taşıyan sinyalleri durduruyor, limon da kafeinin hızla etkili olmasını sağlıyor.

Nane yağı

Nane yağı, kronik başağrılarına karşı yeni mucize olarak kabul ediliyor. Araştırmalar alna ve şakaklara sürülen nane yağının etkili olduğu ortaya çıkardı

Papatya Buğusu

İçinde su kaynayan bir kabın üstüne yerleştirilen süzgecin içine, taze veyakurutulmuş papatyalar konduktan sonra, süzgecin üstü kapanır. Bir süre sonra , yumuşamış olan bu sıcak papatyadan çıkan buhar genize çekilir. Bu da baş ağrısı önler ve rahatlamanızı sağlar.

Sıcak-Soğuk Terapi

Özellikle sinir gerginliğinden ve stresten kaynaklanan ağrılar için soğuk kompres yararlıdır. Kas incinmesi ve yorgunluk gibi nedenlerin yarattığı baş ağrılarına karşı ise sıcak kompres yararlıdır.

Özet
Baş ağrısına ne iyi gelir
Makale Adı
Baş ağrısına ne iyi gelir
Açıklama
Baş ağrısına ne iyi gelir
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ