Eczacilar.net

Üniversite bölüm değiştirmek kyk bursu kesilir mi

Üniversite bölüm değiştirmek kyk bursu kesilir mi

Üniversite değiştirince burs kesilir mi, fakülte değiştirince burs kesilir mi?

KYK Burs veya Kredi farketmez üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir kapıdır.Öğrencilerin alabileceği özel, vakıf burslarının aksine 12 ay yatan ve gerçekten de öğrencileri tatmin eden bir miktarda yatan bu burs ve krediler tartışmasız öğrencilerin üniversite hayatlarında çok önemli bir yere sahip oluyor.

Peki öğrenci, üniversite ya da bölümünü değiştirse kyk bursu kesilir mi işte cevabı ?

Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz:

KYK burs ve kredi yönetmeliği bu konu hakkında şöyle der:

Yönetmeliğin 25. maddesine göre; Burs almakta olan öğrenci, öğretim kurumundan ayrıldığında bursu kesilir. Öğretim kurumundan en az bir yarı yıl izin alan veya kayıt donduran öğrencinin bursu, Kuruma durumunun bildirildiği tarihi takip eden ödeme döneminden itibaren kalan süre kadar kesilir. Öğrencinin yeniden öğrenimine başladığını belgelendirmesi halinde bursun ödenmesine devam edilir. Öğrencinin alamadığı bursu normal öğrenim süresinden sonra verilir.

Bir önceki makalemiz olan KYK BURSU HANGİ ŞARTLARDA KESİLİR konulu makalemizi inceleyebilirsiniz

Eczacilar.NET

Özet
Üniversite bölüm değiştirmek kyk bursu kesilir mi
Makale Adı
Üniversite bölüm değiştirmek kyk bursu kesilir mi
Açıklama
Üniversite değiştirince burs kesilir mi, fakülte değiştirince burs kesilir mi?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. ziya dedi ki:

  Arkadaslar ben gecen yil erzurum ataturk universitesinde okuyordum tekrar sinava girip tercih yaptim bu yazindakaydimu sildirip suleyman demirel universitesine kayit oldum kredim kesilirmi yardimci olun bana yardim edin lutfen…dilekce yaziliyomu nasil yaziliyor…

 2. ÇİĞDEM dedi ki:

  Merhaba ben bölümü değiştirmek istiyorum birinci senem bitti finallerde girdim eğer bolumumu değiştirirsem bursum kesilirmi yada kesilmezse öğrenimim bitene kadar yatar mı? Şimdiden teşekkürler

  1. Gizem dedi ki:

   Peki su an bölümünü degistirdin mi yoksa hala ayni bolumde misin?Bende ayni sorunu yasiyorum ve burs konusu cidden kafami .

 3. Gizem dedi ki:

  Peki su an bölümünü degistirdin mi yoksa hala ayni bolumde misin?Bende ayni sorunu yasiyorum ve burs konusu cidden kafami karıştırıyor.

 4. gy dedi ki:

  Hazırlık okurken bir kurda kaldım ama yazın yapıllan proficiency sınavı sayesinde geçtim ve zaman kaybı yaşamadan ve kur tekrarı yapmadan 1.sınıfa başladım. Ama bursum öğrenim kredisine dönüşmüş. Bu olabilir mi?

BİR YORUM YAZ