Staj yapan öğrencinin bursu kesilir mi

  • Haberin Tarihi: 14 Şubat 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Staj yapan öğrencinin bursu kesilir mi

Staj yapan öğrencinin bursu kesilir mi, öğrenci staj yaparsa bursu kesilir mi ?

KYK Burs veya Kredi farketmez üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir kapıdır.Öğrencilerin alabileceği özel, vakıf burslarının aksine 12 ay yatan ve gerçekten de öğrencileri tatmin eden bir miktarda yatan bu burs ve krediler tartışmasız öğrencilerin üniversite hayatlarında çok önemli bir yere sahip oluyor.

Üniversite öğrencilerinin çok sorduğu bir soruya cevap bulmaya çalışalım bu makalemizde

Öğrencilere eğitim hayatı boyunca değişik dönemlerde fakülteleri tarafından zorunlu staj şartı getirilir. Staj yaptığı süre boyunca öğrencinin sigortası staj yaptığı kurum tarafından yapılır. Peki sigorta girişi yapılınca öğrencinin bursu zarar görür mü. Kurumların stajer öğrenci için sigorta girişini yapması; öğrencinin KYK’dan aldığı bursu etkiler mi?

Cevap: Üniversiteler tarafından Zorunlu olarak öğrencilere yaptırılan ve SGK Prim Ödemesi yapılan Zorunlu STAJ sonucunda Bursunuz kesilmez.

Eczacilar.NET / ÖZEL HABER

Özet
Makale Adı
Staj yapan öğrencinin bursu kesilir mi
Yazar
Açıklama
Staj yapan öğrencinin bursu kesilir mi, öğrenci staj yaparsa bursu kesilir mi ?

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • nesfe
    3 Eylül 2015 13:31

    Okul tarafindan yaptirilan zorunlu stajlarda kyk bursunun kesilmeyecegini soylemissiniz. Peki ben zorunluluk olmadan staj yaparsam bursum kesilir mi? Ornegin, haftada 2-3 gun bir ilac firmasina eczacilik ogrencisi olarak gidersem?

Bir Yorum Yazın