Eczacilar.net

Somalideki Bombalı Saldırı ile ilgili detaylar…

Somalideki Bombalı Saldırı ile ilgili detaylar…

Somalideki bombalı saldırıda ölen var mı? Somalideki bombalı saldırada kimler vardı?

Yeryüzü Doktorları‘nın 2013 yılında Somali’nin başkenti Mogadişu’da kurduğu İbn-i Sina Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun yeni binası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle yarın açılacak idi.

TSİ 14:00 sularında ajanslara düşen bolbalı saldırı haberi tüm ülkeyi ayağa kaldırmış durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın gerçekleşecek ziyareti öncesi hazırlıklıkların yapıldığı otelde bolbalı bir saldırı gerçekleşti.

Yeryüzü Doktorları ve Kızılay heyetlerinin yanı sıra koruma polisleri ve dış ilişkileri görevlilerinin yer aldığı otelin güvenlik noktalarından birinde bombalı saldırı meydana geldi.

Reuters’a açıklama yapan Somali polisi, otelin girişinde düzenlenen intihar saldırısının bomba yüklü araçla yapıldığını belirtti. Polis, Türk heyetinin otelin içinde ve güvende olduğunu açıkladı.

Canlı yayın bağlantısı yapılan ve bölgede olan Kızılay Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu, “Bombalı saldırıda Somali vatandaşlarından hayatını kaybedenlerin olabileceği belirtiliyor” dedi.

Konuyla ilgili bilgi veren Dışişleri Bakanlığı kaynakları, şunları söyledi:

“Öncü giden polislerin kaldığı otele bombalı araçla saldırı düzenlenmiş. Araç otelin kontrol mekanizmasında patlatıldı. Vatandaşlarımız etkilenmedi. Sadece bir vatandaşımız otelin camlarının patlamanın etkisi ile kırılması sonucu çok hafif bir şekilde yaralandı.”

Yeryüzü Doktorları Türkiye Başkanı Kerem Kınık‘ın da bölgede olduğu haberi gelmiş bulunmakta.

Yeryüzü Doktorları Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptığı açıklamada: “Somalide bu tarz saldırılara hazırlıklı olarak gelmiş idik.Bu tarz saldırılar bölgede sıkça gerçekleşmekte.Yarın Cumhurbaşkanının katılımıyla açılışını gerçekleştireceğimiz Yüksek Okul açılışı ile ilgili herhangi bir plan değişikliği olmayacak.Herşey planlanan şekilde devam edecek.

 

Son Güncelleme: 3 Somalili Hayatını kaybetti….

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ