Eczacilar.net

Protonex nasıl kullanılır? Protonex aç karnına mı tok karnına mı?

Protonex nasıl kullanılır? Protonex aç karnına mı tok karnına mı?

Protonex nasıl kullanılır? Protonex yan etkileri? Protonex hamilelerde kullanılabilir mi? Protonex kullanım şekli nasıldır? Protonex tok karnına mı aç karnına mı alınır? Protonex fiyatı nedir?

Protonex ne için kullanılır (Endikasyonları)

Protonex, Proton pompası inhibitörü olarak Mide Rahatsızlıklarında kullanılır.Midede üretilen asit miktarını azaltmak suretiyle çalışır.

Protonex hangi rahatsızlıklarda kullanılır?

-Yemek borusunda tahriş geçmişi olan ve gastroözofajeal reflü hastalığı olan hastalarda 7 ila 10 günlük kısa süreli tedavi (*gastroözofajeal reflü: Mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.)

-Eroziv yemek borusu iltihaplanması (mide asidinin yemek borusuna zarar vermesi);

-Zollinger-Ellison sendromu gibi aşırı mide asidini içeren diğer durumlar.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Pantoprazol’ü Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi B. Pantoprazol’ün doğmamış bebeğe zararlı olması beklenmez ancak hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza mutlaka bildiriniz. Pantoprazol’ün anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Protonex’i Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Enjeksiyonluk formda hazırlanan Pantoprazol toplardamar içine uygulanır.

Tablet formdaki Pantoprazol’ü ise bir miktar su ile birlikte alınız.

Enterik kaplı tableti ezmeyiniz, çiğnemeyiniz, kırmayınız. Hapı bir bütün olarak yutunuz. Enterik kaplı tablet midenizi korumak için özel bir kaplamaya sahiptir. Hapı kırmak bu kaplamaya zarar verebilir.

Rahatsızlığınız tamamen tedavi edilmeden belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Bu nedenle kendinizi iyi hissetmeye başlamış olsanız dahi Pantoprazol’ü almayı bırakmayınız. Eğer 8 hafta tedavi gördükten sonra durumunuzda iyileşme olmazsa doktorunuzla görüşünüz.

Protonex ilacımı kullanırken bir doz almayı unuttum ne yapmalıyım?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.

Protonex Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); aşırı mide ağrısı; nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

-mide ağrısı, şişkinlik, kusma, ishal, baş ağrısı

Protonex Nasıl Muhafaza Etmeliyim?

Pantoprazol’ü oda sıcaklığında, nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Protonex Satış Fiyatı Nedir?

İlaç Fiyatı: 51.99 TL

 

Herhangi bir yan etki gördüğünüzde eczacınıza danışın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ