Eczacilar.net

Mide sancısına ne iyi gelir

Mide sancısına ne iyi gelir

Mide sancısına ne iyi gelir, mide sancisina ne iyi gelir

Mide Sancısına Ne İyi Gelir

Galiba en çok karşılaştığımız sorunlardan biri mide ağrıları. Çoğu zaman yediğimiz bir şeyden, çoğu zaman spor yaptığımızda, çok koştuğumuzda, çoğu zaman açlıktan, çoğu zaman rahatsızlıklardan, çoğu zaman da heyecandan mide sancıları çekeriz. Bazen öyle bir sancı saplanır ki soluğu acil polikliniklerde alırız. Her karnımız ağırdığında, her sancı çektiğimizde acil polikliniğe gitmek mi gerekir? Yoksa kişinin kendi metabolizmasını zamanla tanımasıyla alacağı basit önlemlerle mide sancılarına çözüm bulabilir mi? Mide sancısına ne iyi gelir sorusuna verilecek birçok cevap vardır.

Mide sancıları midemizdeki asit miktarının artması ve organizmamız tarafından bu asitlerle mücadele gücümüz zayıfladığında ortaya çıkar. İlk etapta bir parça ekmek yemek mide asidinizin azalması yönünde ilk müdahale olabilir. Lifli bir yiyecek olan ekmek gibi muz da midenizi rahatlatacak bir besindir. Haşlanmış patates de tüketilecek ve ağrınızın şiddetini azaltacak besinlerdendir. Bununla beraber günlük hayatımızda her gün dikkat etmemiz gereken en önemli husus yemekleri yavaş yavaş ve iyice çiğneyerek yememiz olacaktır.

eczacilar_net_mide_neden_agrir

Buna ilave olarak mide sancılarının en çok rastlanan sebeplerinden biri de hızlı yemek yemektir. Bilindiği gibi sindirim olayı ağızda başlar. Eğer ağzınız ile yapacağınız ilk sindirimi yük olarak midenize bırakırsanız, mideniz ağzınızın yapması gereken işlemi yapmak için iki kat efor sarf edecek, bazen baş edemeyecek ve bu da sancılara davetiye çıkaracaktır.

Bol bol içeceğiniz su sindirime fayda sağlar ve sancılarınıza engellemede önemli rol oyar. Mide sancınıza kabızlık neden olabilir ve eğer durum böyleyse kepekli ekmek, kuru kayısı, kuru incir ve buğday kepeği iyi gelecektir.

Yoğurt tüketimi midenizde oluşabilecek enfeksiyonlara karşı direnç sağlayacağı için sancılara da iyi gelir. Bunların dışında öğütülmüş keten tohumunu yoğurtla karıştırıp tüketebilirsiniz.

Mide sancısına ne iyi gelir sorusuna verilecek en son cevaplar; zencefil çayı içmek, midenize sıcak havlu ile ısındırmak, gaz yapan fasulye gibi yiyeceklerden bir süre kaçınmak, yatmadan bir süre önce yemeyi kesmek olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ