Mide ağrısı için hangi doktora gidilir

  • Haberin Tarihi: 24 Ocak 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mide ağrısı için hangi doktora gidilir

Mide ağrısına hangi doktor bakar, Mide ağrısı için hangi doktora gidilir.

Bir rahatsızlığınız var.Randevu alacağız hastahaneden. Ama o hastalığımıza hangi bölüm bakar bilemiyoruz. Buradan hareketle akıllardaki sorulara cevap vereceğimiz bir makale hazırladık. Bu hastalıklardan en çok karşılaştığımız rahatsızlıklardan biri de mide rahatsızlığı.

Mide ağrısı, hastanelere giden hastalarda en çok karşılaşılan sorunlar arasında.

Peki mide ağrısı çeken bir kişi hangi doktora görünmeli? Mide ağrısı için hangi doktora gidilir ?

Karın ağrısı, Mide ağrısı, Mide eksimesi, Gastrit, İshal, Kabızlık gibi rahatsızlıkları olan hastalar Dahiliye (İç Hastalıkları) uzmanına gözükmelidir.

Bu tarz rahatsızlıkları olan hastalarda en çok karşılaştığımız yanlışlardan biri de Dahiliye uzmanlarının bulunmadığı aile sağlık merkezlerinde sorunlarına çözüm aranmasıdır. Mide rahatsızlığı olan kişilerdeki bu rahatsızlıklar vücutta geri dönüşü olmayan önemli yan etkiler meydana getirebilir.Bu sebeple dahiliye uzmanına gözükmek hayati önem taşımaktadır.

Çevremizdeki kişilerin birbirlerine etraftan duyma doğru yanlış bilgilerle bilgi vermeye çalışması ve ortada dolaşan sağlıksız öneriler var olan hastalıkları bir o kadar daha artmasına sebebiyet vermektedir.

Bu sebeple bizler eczacılar olarak mide rahatsızlığı olan hastalarımıza öncelikle dahiliye uzmanına gözükmesini sonra da en yakın eczacısıyla hastalığın takibini yapması noktasında işbirliği içerisinde olmasını öneriyoruz.

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın