Kurtlu elmanın faydaları ?

  • Haberin Tarihi: 4 Ocak 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kurtlu elmanın faydaları ?

Kurtlu Elmanın faydalarını biliyor muydunuz?

Kurtlu elmanın faydalarını biliyor muydunuz?

Kurtlu elma ile ilgili bilinmeyenler bu yazıda..

NTV’de Erhan Ertürk’ün sunduğu Haber Aktüel’e konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, meyvelerde bulunan fruktoz şekerinin birçok mezabolizma için aşırı olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı televizyon programında “Elma yiyecekseniz, mümkünse kurtlu olsun. Çünkü kurt o elmayı yiyebiliyorsa biz de yiyebiliriz anlamına gelir. Kurtsuzsa ilaçlanmış demektir” dedi.

Haber Aktüel’e konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, meyvelerde yer alan fruktoz şekerinin çoğu mezabolizma için aşırı olduğunu açıkladı. Kurtlu elma önerisine de açıklık getiren Karatay, İbn-i Sina‘dan örnek vererek şöyle dedi:

“KURTLU ELMA YİYİN”

“İbn-i Sina’ya soruyorlar, ‘Hiç meyve yemeyelim mi’ diye.. O da diyor ki, ‘Bir elma yiyorsanız onun zehrini atmak için 5 kilometre yürümeniz gerekir’.. O zamanki meyveleri düşünün; doğal.. Tabii ki meyve yiyebilirsiniz. Hergün bir meyve yiyebilirsiniz, mevsimsel olsun. Elma yiyecekseniz, kurtlu olsun. Amasya veya Tokat elması olsun. Çünkü kurt o elmayı yiyebiliyorsa biz de yiyebiliriz demektir. Kurtsuzsa ilaçlanmış demektir.”

Eczacilar.NET

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bir Yorum Yazın