Eczacilar.net

Kurtlu elmanın faydaları ?

Kurtlu Elmanın faydalarını biliyor muydunuz?

Kurtlu elmanın faydaları ?

Kurtlu elmanın faydalarını biliyor muydunuz?

Kurtlu elma ile ilgili bilinmeyenler bu yazıda..

NTV’de Erhan Ertürk’ün sunduğu Haber Aktüel’e konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, meyvelerde bulunan fruktoz şekerinin birçok mezabolizma için aşırı olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı televizyon programında “Elma yiyecekseniz, mümkünse kurtlu olsun. Çünkü kurt o elmayı yiyebiliyorsa biz de yiyebiliriz anlamına gelir. Kurtsuzsa ilaçlanmış demektir” dedi.

Haber Aktüel’e konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, meyvelerde yer alan fruktoz şekerinin çoğu mezabolizma için aşırı olduğunu açıkladı. Kurtlu elma önerisine de açıklık getiren Karatay, İbn-i Sina‘dan örnek vererek şöyle dedi:

“KURTLU ELMA YİYİN”

“İbn-i Sina’ya soruyorlar, ‘Hiç meyve yemeyelim mi’ diye.. O da diyor ki, ‘Bir elma yiyorsanız onun zehrini atmak için 5 kilometre yürümeniz gerekir’.. O zamanki meyveleri düşünün; doğal.. Tabii ki meyve yiyebilirsiniz. Hergün bir meyve yiyebilirsiniz, mevsimsel olsun. Elma yiyecekseniz, kurtlu olsun. Amasya veya Tokat elması olsun. Çünkü kurt o elmayı yiyebiliyorsa biz de yiyebiliriz demektir. Kurtsuzsa ilaçlanmış demektir.”

Eczacilar.NET

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ