Eczacilar.net

İş Bankası Çalışma Saatleri 2015-2016

İş Bankası Çalışma Saatleri 2015-2016

İş Bankası kaçta açılıyor? İş Bankası kaçta kapanıyor? İş Bankası kaça kadar açık?

1924 yılında kurulan tarihi bir banka olan iş bankası yıllardır Türkiye’de hizmet veren bir bankadır. Peki böyle köklü bir bankada çalışmak için neler gerekli? Günümüzde pek çok gencin işsiz olduğu düşünülürse bankada çalışmak fikri pek çok kişiye oldukça cazip gelmektedir. Çünkü bankaların çoğu üniversite mezunlarının en büyük kabusu olan KPSS puanı aramadan, kendi açmış oldukları sınavla personel alımı gerçekleştirebilmektedir.

Günümüzde bir işe girmenin çok zor olduğu çoğu kişi tarafından belirtilmektedir. Bu anlamda banka gibi bir işte çalışmak çoğu kişinin hayali durumundadır. Özellikle KPSS puanını çok yüksek tutmayan ya da bu şartı hiç aramayan bankaların sınavlarına her yıl binlerce kişi tarafından başvuru yapılmaktadır.

Bankacılık sektöründe çalışmak için eğitimini bankacılık, finans, işletme, ekonomi ve maliye gibi alanlarda alanlar başvurabilmektedir. Ancak bu bölümler dışında çoğu pozisyona lise dengi kişiler de başvuru yapabilmektedir. Bankacılık sektörüne bu kadar ilginin artması ise hiç kuşkusuz çoğu kişinin alanı ile ilgili bir işe yerleşememesidir. Bu nedenle bankaların her yıl açmış olduğu sınavlar ve işe alımlar çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak talep fazla olunca işe alım şansı da bir o kadar azalıyor. Peki bankacılık gerçekten bu kadar istenecek bir iş, ya da kolay bir meslek mi? Çalışma saatleri bakımından değerlendirildiğinde ve beden gücü istemeyen bir iş gücü olması nedeniyle fazlaca tercih edilebilir. Ancak bankacıların belirtilen saatler dışında hesap kapatma işlemlerinin geç saatlere kadar sürdüğü henüz son yıllarda bilinmeye başlanan bir durumdur. Yine parasal işlemler sırasında yapılan en ufak bir hatanın bile bankacıya sorulması da bu işin zor tarafları arasındadır. Yine de böyle bir işe sahip olabilmek için rakiplerinizden biraz daha fazla puan almanız ve sayısal anlamda son derece başarılı olmanız gerekmektedir.

Türkiye’nin yıllardır hizmet veren bankalarından iş bankası çalışma saatleri Sabah 09:00 – 12:30, Öğle Arası 12:30 – 13:30, Öğlen Sonrası ise 13:30 – 17:30’dur. Yani iş bankası kaçta açılıyor dersek, bankanın açılış saati sabah 09:00’dur. Yine iş bankası kaçta kapanıyor dersek de, bankanın kapanış saati 17:30’dur.

Bankacı olmak isteyenlerin en çok çalışmak isteği pozisyon ise gişe elemanı olarak dikkat çekmektedir. Bu mesleğin tercih edilir olmasının nedeni ise, bankacılık mesleğini öğrenmenin bir nevi ilk basamağı olmasıdır. Yani fazlaca baş ağrıtmayan ancak, kariyer sahibi olunmasını da sağlayan bir çalışma pozisyonu olarak değerlendirilebilir. Bir kaç yıl bu bölümde çalışıldıktan sonra yükselme imkanının olması da tercih edilirliğini arıtmaktadır tabi. Bu bölümde çalışanlar genelde 1000 ve 1500 TL arasında kazanç elde etmektedirler. Satış ve müşteri temsilcilikleri ise daha ileri seviyede bilgi birikimi isteyen bölümdür ve bu bölümden genelde prim usulü kazanç elde dilebilmektedir. Gişe personelliğinden daha üst düzey olmasına rağmen, kazancının net olmaması nedeniyle gişe elemanlığı kadar tercih edilen bir pozisyon değildir aslında. Bu pozisyonda çalışanlardan ikna kabiliyetinin yüksek olması gibi özellikler aranmaktadır. Yine bu bölümde çalışanların sahada olması gerekmesi de tercih edilirliğinin önüne geçmektedir. En çok tercih edilen bankacılık pozisyonu ise servis yetkilisi olmaktır. Daha çok muhasebe alanı ile ilgilenen bu çalışanlar 2 Bin TL gibi oldukça iyi rakamlarla işe başlamaktadırlar. Uzman ve Uzman yardımcılığı bölümü de bankacılığın üst düzey pozisyonlarındandır. Bu bölümdekilerin yükselme şansı diğer bölümlere göre çok daha yüksektir.

Müfettiş ve müfettiş yardımcıları ise denetim görevinde olmakla birlikte sorumlulukları kadar maaşları da 5 bin TL’yi kadar bulan tercih edilen banka pozisyonları arasındadır.

iş bankası logo

Bir önceki makalemiz olan Yapı Kredi Çalışma Saatleri konulu makalemizi incelemenizi öneririz.

Eczacilar.net

Özet
İş Bankası Çalışma Saatleri 2015-2016
Makale Adı
İş Bankası Çalışma Saatleri 2015-2016
Açıklama
İş Bankası kaçta açılıyor? İş Bankası kaçta kapanıyor? İş Bankası kaça kadar açık?
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ