Eczacilar.net

Fleet Fosfo Soda nasıl kullanılır? Fleet Fosfo Soda Kullanılışı

Fleet Fosfo Soda nasıl kullanılır? Fleet Fosfo Soda Kullanılışı

Fleet Fosfo Soda ilacını nasıl kullanmalıyım, Fleet Fosfo Soda aç karnına mı tok karnına mı?

Fleet Fosfo Soda nasıl kullanılır? Fleet Fosfo Soda Kullanılışı

Fleet Fosfo Soda, kabızlık sorunu olan kişilerde doktor muayenesinden önce bağırsakları boşaltmak için kullanılan bir ilaçtır

Fleet Fosfo Soda Ne için Kullanılır?

Fleet Fosfo Soda Laksatif olarak arada bir oluşan kabızlığa karşı boşaltıcı, Purgatif olarak hastaya ameliyat öncesi ya da kolon ile ilgili endoskopik tetkikler için bağırsak temizleyicisi olarak kullanılır.Genellikle bağırsak boşaltımını 30 dakika ile 6 saat içinde oluşturur.

Fleet Fosfo Soda Nasıl Kullanılır?

-FLEET FOSFA-SODA’mn kullanımına başlamadan önce “berrak sıvılar” içiniz. Katı yiyecekler yenilmemelidir.
“Berrak sıvılar”; su, yoğun olmayan çorba, posasız sıkılmış meyve suları (kırmızı veya kara üzüm, böğürtlen gibi mor renkli meyveler hariç), siyah çay veya sütsüz kahve, berrakkarbonatlı veya karbonatlı olmayan alkolsüz içeceklerdir.

-Fleet Fosfa Soda ilacını aldıktan sonra kendinizi halsiz gibi hissetmemeniz için, olabildiğince çok sıvı almalısınız.

-FEET FOSFA-SODA, ishal tarzı çeşitli bağırsak hareketleri oluşturacaktır. Genellikle 30 dakika içinde başlar ve 6 saate kadar sürebilir. İlacın kullanılmasından sonra, lütfen bağırsak hareketleri bitinceye kadar tuvalet yakınlarında bulununuz.

-İlk veya ikinci dozu aldıktan sonraki 6 saat içerisinde hiçbir bağırsak hareketi gerçekleşmemişse, ürünü tekrar kullanmayınız acilen doktorunuzla iletişime geçiniz çünküsu kaybı yaşayabilirsiniz.

Uygulama yolu ve metodu:

FLEET FOSFA-SODA alımına hastane randevusundan önceki gün başlanmalıdır

Birinci veya ikinci dozun alınması

Öğlen saat 12’den önceki hastane randevuları için, “Sabah Randevusu” dozaj talimatları izlenmelidir. Öğlen saat 12’den sonraki hastane randevuları için, “Öğleden Sonr aRandevusu” dozaj talimatları izlenmelidir.

a) SABAH RANDEVUSU (Randevudan önceki gün)

Birinci Doz

– 1 şişe (45 mİ) FLEET FOSFA-SODA’yı yarım bardak soğuk suda dökünüz. Bu solüsyonu içtikten sonra bir dolu bardak soğuk su içiniz. Arzuederseniz daha fazla içebilirsiniz. Bağırsak hareketleri sırasında kaybedilen sıvıları yerinekoymak için mümkün olduğunca fazla sıvı içiniz.
Öğlen Saat 1 (Öğle yemeği): – Öğle yemeği yerine en az üç dolu bardak (720 mİ) “berrak sıvı” veya su içiniz. Arzu ederseniz daha fazla içebilirsiniz. Öğleden sonra susuzluk hissettiğiniz zaman berrak sıvı veya su içebilirsiniz.
Akşam Saat 7 (Akşam yemeği) – Akşam yemeği yerine en az bir dolu bardak “berrak sıvı” veya su içiniz. Arzu ederseniz daha fazla içebilirsiniz.

İkinci Doz

– Hemen sonra diğer 45 ml’yi yarım soğuk bardak suda seyreltiniz. Bu solüsyonu içtikten sonra bir dolu bardak soğuk su içiniz. Arzu ederseniz daha fazla içebilirsiniz.
Gece yarısına kadar gerekirse ilave su veya “berrak sıvı” içilebilir.
Bol miktarda berrak sıvı içilmesi bağırsağın prosedür için temizlenmesine yardımcı olacaktır.

b) ÖĞLEDEN SONRA RANDEVUSU:

Randevudan önceki gün

Saat 1 (öğle yemeği) – Hafif bir atıştırma yapılabilir. Öğle yemeğinden sonra hastane randevusunun sonrasına kadar başka katı besin alınmamalıdır.
Saat 7 (akşam yemeği) – Akşam yemeği yerine en az bir dolu bardak “berrak sıvı” veya su içiniz. Arzu edilirse daha fazla içilebilir.

Birinci Doz

– Hemen sonra 45 mİ’yi yarım soğuk bardak suda (120 mİ) seyreltiniz. Bu solüsyonu içtikten sonra bir dolu bardak (240 mİ) soğuk su içiniz. Arzu ederseniz dahafazla içebilirsiniz.
Bağırsak hareketleri sırasında kaybedilen sıvıları yerine koymak için mümkün olduğunca fazla sıvı içiniz.
Gece yatmadan önce en az üç dolu bardak su veya “berrak sıvı” içiniz.

Randevu günü

Sabah Saat 7 – Kahvaltı yerine en az bir dolu bardak “berrak sıvı” veya su içiniz. Arzu ederseniz daha fazla içebilirsiniz.

İkinci Doz

– Hemen sonra 45 ml’yi yarım soğuk bardak suda seyreltiniz. Bu solüsyonu içtikten sonra bir dolu bardak soğuk su içiniz. Arzu ederseniz dahafazla içebilirsiniz.
Bağırsak hareketleriyle kaybedilen sıvıyı yerine koymak için mümkün olduğu kadar çok sıvı içiniz. Bol miktarda berrak sıvı içilmesi bağırsağın prosedür için temizlenmesineyardımcı olacaktır.
Sabah 8’e kadar daha fazla sıvı veya “berrak sıvı” alınabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ