Eczacilar.net

En iyi sivilce kremi

En iyi sivilce kremi

En iyi sivilce kremi, en etkili sivilce kremi, en iyi sivilce ilacı, en etkili sivilce ilacı

Halk arasında özellikle gençler arasında çok yaygın bir sorudur En iyi sivilce kremi sorusu.

Özellikle ergenlik dönemlerinde çocuklar, gençler arasında sıkça rastlanan ve en çok rahatsızlık duyulan konulardan biri sivilceler.

Populer bir rahatsızlık olan sivilce için gençlerimiz kesin bir tedavi yöntemi aramakta ve bunu yaparken de malesef çoğu zaman yanlış uygulamalara başvurmaktadır. Hastalığıyla ilgili herhangi bir cildiye uzmanına başvurmadan çevresindeki arkadaşlarının kullanıp önermesiyle kullanılmaya başlayan sivilce ilaçları malesef en sık karşılaştığımız sorunlar arasında. Sivilce ilaçları içerdiği kortikosteroidler sebebiyle vücutta ağır tesirler oluşturmaktadır.Uzun sürecek bir tedavi olan sivilce tedavisi kesinlikle hafife alınmalı ve bu tedavi alanının uzmanı olan bir cildiyeciyle sürdürülmelidir. Arkadaşından duyduğu veyahut internetten öğrendiği bilgilerle başkasının kullanıp iyi geldiğini iddia ettiği ve kendisinin de kullandığında olumlu anlamda tesir edeceğini düşündüğü bu tarz ilaçları kullanmaktan kesinlikle vazgeçmelidir. Faydasından çok zararının dokunacağı bu tarz uygulamalar malesef gençlerimiz arasında gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Peki en iyi sivilce kremi hangisi ?

Sivilce ilaçları olarak en yaygın kullanılan ilaçlar:

1-Imex Sabun;
Etkileri : Yapısında bulunan sebumlar sayesinde gözenekleri açarak nazikçe ve derinlemesine temizler.Sivilce oluşumunu yavaşlatır.

2-Monodoks Kapsül ;
Etkileri : Metabolizmadaki yağların yakılmasında etkilidir.Metabolizmayı düzenler.Fazla yağı enjekte eder,fazla yağ idrar ile vücuddan atılır.Böylece sivilce çıkma oranı azalır.

3-Benzamycin ;
Etkiler, : Gözenek altındaki yağları sıvı yaparak kaybolmasını sağlar.

4-Cleocin-T ;
Etkileri : Sıkılmış sivilcelerin kırmızılığını giderir kırmızılıkları düzenli kullanımda azaltır.

5-SiveX Losyon ;
Etkileri : Gözenekleri derinlemesine temizler.Düzenli kullanımda yüzde sivilce çıkma oranını azaltır.

6-Isotrexin Jel :
Etkileri ; Derinin altındaki yıpranmış dokuları sıkıştırır ve daha hızlı yenilenmesini sağlar.Böylece Kırmızı veya Mor renkli sivilcelerin zamanla kaybolmasında rol oynar.

Belli başlı sivilce ilaçları bunlardır. Bu ilaçlar arasında en iyi sivilce kremi şudur şeklinde konuşmak akılcı bir uygulama olmayacaktır. Çünkü kullanılan sivilce ilaçlarının etkisi kişiden kişiye derinin yapısına göre farklılık göstermektedir. Birisi için iyi gelen bir ilaç farklı birinde ağır yan etkiler meydana getirebilir.Bu sebeple bizler eczacılar olarak sivilce rahatsızlığı olan kişileri bir cildiyeciye görünmesi noktasında yönlendirmekteyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ