Eczacılık Fakültelerine Taban Puan Sınırlaması mı Geliyor?

  • Haberin Tarihi: Ocak 11, 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eczacılık Fakültelerine Taban Puan Sınırlaması mı Geliyor?

YÖK’den yeni uygulama !

Eczacılık Fakültelerine Taban Puan Sınırlaması mı Geliyor?

YÖK, üniversite başvuruları devam ederken şok kararlara imza attı.

Tarihinde ilk kez, üniversiteye girişte, fakültelere taban puan getiriyor. İlk uygulama bu yıl tıp ve hukuk fakültelerinde gerçekleşecek. Getirilen yeniliklerden biri de başvuru kılavuzunda her fakültenin hatta bölümün karşısına, kaç profesörü, kaç doçenti ve kaç doktoralı öğretim üyesinin bulunduğu yazılması olacak.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye girişte ilk taban puanları YÖK’ün belirleyeceğini, gelecek yıldan itibaren, isteyen üniversitenin taban puan çıtasını daha da yukarı çıkarabileceğine dikkat çekerek “Her şey öğretim kalitesini daha da yukarı çekmek için” dedi…

Peki Eczacılık Fakültelerine Taban Puan Sınırlaması Getirilecek mi?

Bu yıldan itibaren tıp ve hukuk fakültelerinde uygulanmaya başlanacak olan bu uygulama gelecek yıllardan itibaren Eczacılığın da içinde olacağı diğer bölümlere yayılım gösterecek.

Kontenjanlar azaltılacak

Saraç, öğretim üyesi sayısında ve eğitim kalitesinde zafiyet içerisine düşen bölümlerde, kontenjan azaltımı da dahil her türlü tedbirin alınacağını ve üniversitelerdeki boş kontenjanların doldurulması için çeşit önlemlerin öngörüldüğünü, bunların ne olacağının da yakında açıklanacağını hatırlattı.

Saraç, yüksek lisans ve doktoraya yönelik yeni düzenlemelerin de son şeklini aldığını ve birkaç gün içerisinde yayımlanacağını söyledi…

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın