Eczacilar.net

Eczacılar endişeli

Eczacılar endişeli

Adana Eczacı Odası (ADE) yönetimi, son dönemlerde artan nöbetçi eczane soygunlarının önlenmesi için Adana Valisi Mustafa Büyük’ten yardım istedi

ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan, Genel Sekreter Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, Sayman Ecz. Sühendan Toksöz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ecz. Erdem Kızıltepe, Ecz. Tuba Deveci, Ecz. Fatih Berktaş ile Ecz. Betül Taştepe, Adana Valisi Sayın Mustafa Büyük’ü ziyaret ederek nöbetçi eczanelerin yaşadığı sorunlarla birlikte Adana Eczacı Odası olarak evlerden atık ilaç toplanmasına yönelik olarak hazırlanan proje konusunda bilgi verdiler.

ECZANE SOYGUNLARI HALKIN SAĞLIK HİZMETİNİ DE AKSATIYOR

Adana Valisi Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret ederek soyulan eczaneler hakkında bilgi aktaran ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan, “Eczacılar halk sağlığı için Adanamızın her köşesine eczane açarak halkımızın ilaca ulaşımını sağlıyorlar. Eczane nöbetlerinde, eczacılarımız halkımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılarken can ve mal güvenliği konusunda huzur içinde görevlerini yerine getirmek istiyorlar. Son 2-3 ay içerisinde 6 eczanede nöbet sırasında gece silahlı kişiler tarafından soyulmuştur. Eczacılarımız gece nöbetleri sırasında ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Eczaneler de gece nöbet tutan eczacı ve çalışanlarının can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbir alınmasını istiyoruz. Bu anlamda konu ile ilgili olarak gerekli tedbirlerin alınmasının sağlık hizmetlerinin aksamaması adına da önemli buluyoruz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz” dedi.

EVSEL İLAÇ ATIKLARI ÇOK TEHLİKELİ

Evlerde kullanılmayan ya da miyadı dolan ilaçların tehlikeli atık kapsamına girdiğini de hatırlatan ADEO Başkanı Ecz. Özkan, Adana Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak Halk Sağlığı ve Çevre Sağlığının korunması adına evsel ilaç atıklarının toplanarak imha edilmesine yönelik olarak hazırlanacak proje konusuna da açıklık getirerek “Bu tür ilaçların çöpe atılması, gelişi güzel ve bilinçsiz kullanımı sonucu halk sağlığı ve çevre sağlığı tehlikeye girmektedir. Bu proje ile kötü sonuçları olan tehlikelerin önlenebileceği gibi bu proje ile bölgemizdeki akıllı ilaç kullanımına yönelik farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

ADEO Yönetimini makamında kabul ederek sorunlarını dikkatlice dinleyen Adana Valisi Mustafa Büyük, nöbetçi eczanelerin soyulmasının önlenebilmesi adına çalışma başlatarak, tehlikeli atık sınıfına giren evsel ilaç atık konusunda eczacılara yardımcı olacağını söyledi.

Özet
Eczacılar endişeli
Makale Adı
Eczacılar endişeli
Açıklama
Eczacılar endişeli
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ