Devit 3 damla piyasada yok ne zaman gelecek

  • Haberin Tarihi: 21 Şubat 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Devit 3 damla piyasada yok ne zaman gelecek

Devit 3 damla ne zaman depolara gelecek, Devit 3 damla ne zaman eczanelere gelecek

En çok reçete edilen vitamin ilaçlarından olan D Vitamini Devit 3 damlaya uzun bir süredir ulaşılamıyor. Devit 3 ampul formunun depolarda bulunuyor olmasına rağmen damla formunda uzun süredir temin sıkıntısı yaşanmakta.

Küçüklerin ve büyüklerin kullandığı hayati önem taşıyan ilaçların başında gelen D vitamininin piyasada neden olmadığıyla ilgili sorulan bir soruya Ankara Eczacı Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa Aslan, ilacın fiyatının düşük olmasından ötürü firmanın piyasadan geri çekmesi sonucu oluşan bir sorun olarak yorumladı.

Taban fiyat uygulamasından ötürü 4,5-5 Tl gibi düşük bir ücretle piyasaya sürülen ilacın maaliyetlerini karşılamamasından ötürü firma tarafından geri çekildiği iddia ediliyor.

Devit 3 damla depolara ne zaman gelecek ?

Her ne kadar D vitamini üretici firması “üretimimiz aynen devam etmekte, üretim miktarımızda herhangi bir azalma meydana gelmemiştir”  şeklinde bir açıklama yapmış olsa da meslek örgütleri ve eczacılar bu durumu üretici firmanın fiyat artırma politikası olarak yorumluyor.

Stoğu iyi olan büyük eczanelerde az da olsa bulunabilen Devit 3 damla mevcut eczanelerin %95’inden fazlasında bulunmamakta ve temin edilememektedir.

Özet
Makale Adı
Devit 3 damla piyasada yok ne zaman gelecek
Yazar
Açıklama
Devit 3 damla ne zaman depolara gelecek, Devit 3 damla ne zaman eczanelere gelecek

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın