Eczacilar.net

CIUPSA öğrenci birliği EPSA semineri düzenledi.

CIUPSA öğrenci birliği EPSA semineri düzenledi.

CIUPSA öğrenci birliği EPSA hakkında bilgilendirme semineri düzenledi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde kurulan Eczacılık Öğrencileri Birliği (CIUPSA), Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Eczacılık Fakültesi tarafından Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği (EPSA) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çınar, Avrupa’daki eczacılık fakültesi öğrencilerini tek bir çatı altında toplayan Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği (EPSA) hakkında bilgiler aktardı.

Çınar toplantıdaki konuşmasında Fakülte öğrencilerinin iki yıl önce oluşturduğu UKÜ Eczacılık Fakültesi Öğrenci Birliği (CIUPSA)’nin, yoğun bir çalışmanın ardından Avrupa Eczacılık Öğrenci Birliği’ne üye olduğu süreci anlattı. Yrd. Doç. Dr. Çınar, CIUPSA’nın EPSA üyeliğini alarak 25 Avrupa ülkesinin bulunduğu birlik içerisinde Kıbrıs’ı temsil eden tek üniversitenin UKÜ olmasını sağladığına da vurgu yaptı.

“EPSA’nın amacı öğrencinin ufkunu geliştirmek”

Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği ile ilgili de bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çınar, Avrupa’da yer alan üniversitelerdeki eczacılık fakültesi öğrencileri tarafından yürütülen ve üniversite öğrencilerini tek bir çatı altında toplayan EPSA’nın; eğitim, staj, seminer ve yaz okullarını kapsayan geniş bir alanda faaliyet gösterdiğini aktardı.

DSC07035-1024x677

EPSA’da yer alan öğrencilerin farklı çalıştaylara ve atölye çalışmalarına katılarak bölümlerini farklı bakış açılarından ve en önemli kişilerden öğrendiklerini de kaydeden Çınar, EPSA’nın amacının öğrenciyi eğitmek, tam donanımlı yapmak ve ufkunu geliştirmek olduğunu belirtti. Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çınar, “CIUPSA öğrencileri EPSA sayesinde kendilerini dil bazında ve okulu tanıtma konusunda da geliştirmiş oluyorlar.” dedi. Çınar, öğrencilerin yılda 2 kez mutlaka EPSA konferansına üyeliği devam ettirmek için gitmesi ve zamanında katılımı sağlaması gerektiğini de söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ