Eczacilar.net

Çatlak Topuklar için gül suyu, gliserin ve limon

Çatlak Topuklar için gül suyu, gliserin ve limon

Çatlak Topukların tedavisi nasıl olur, Çatlak Topuk için ne kullanılır, Topuğum çatladı ne kullanmalıyım

Gliserinli Gül Suyu

Gliserin yağı, gül suyuyla kombine edilerek çatlak tedavilerinde yumuşatmak amacıyla kullanılabilir. Gül suyu yerine yan ürünü olan alternatifi de tüketilebilir.

Peki Gliserinli Gül Suyu Karışımını nasıl uygulamalıyım?

Ilık suda ayaklarınızı yıkayın. 3 yemek kaşığı gül suyu ilave edilir. 1 çorba kaşığı gliserin ilave edilir.İlgili ayağın kuru alanlarında gül suyu-gliserin karışımı güvenle kullanabilir. Özellikle karışımla yıkanması tavsiye edilir.

Limon

Uzun süreli sabun kullanımı vücutta kuruluğa sebep olabilir.Sabun kullanımı yanı sıra kombine tedavi olarak limon suyu kullanılmalıdır.Limon suyu derideki ölü deri hücrelerini gevşeterek etki eder ve sertlik, kuruluk sonucu oluşacak çatlaklara önleyici özellikte olabilir.

Bununla beraber çatlak tedavilerinde ayak banyosu da önerilmektedir.

Bir kova su veyahut hacimli bir kap içerisinde ılıklı suyun yanı sıra limon suyu ilavesi yapılır.Limonlar doğal büzücü özelliktedir.Yarım fincan limon suyu ılık suyun içine ilave edilir.10 dakika boyunca ayak o şekilde suyun içinde bekletilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ