Bezmialem Eczacılık Biyoteknoloji Yüksek Lisans Programı Açıldı

  • Haberin Tarihi: 15 Ocak 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bezmialem Eczacılık Biyoteknoloji Yüksek Lisans Programı Açıldı

Biyoteknoloji Yüksek Lisans Programı Açıldı

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Üniversite Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “Biyoteknoloji” Yüksek Lisans ve Doktora Programlarını açmıştır.
Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi‘nin 24.04.2010 tarihindeki kurulum kanunu ile kurulmuştur. 2012-2013 Güz döneminde öğrenci kabulüne başlanmıştır.

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesindeki Anabilim dallarının oluşturacağı programlarla yüksek lisans ve doktora eğitimi verecek olan Sağlık Bilimleri Enstitüsü, sağlıkla ilgili çeşitli alanlarda yetiştireceği araştırmacılar ve uzman bilim insanları ile ülkemizin eğitim ve öğretim olanaklarının geliştirilmesine, öğretim elemanı ihtiyacının karşılanmasına ve bilimsel projelerle araştırma faaliyetlerinin arttırılmasına önemli katkılar sağlayacaktır.

Temel prensip,  bilimsel düşünceyi ilk hedefi haline getirmiş ve çağdaş bilimi sorgulayarak çözümler üretmeye uğraşan bilim insanlarını kaliteli, üretken, gelişime açık ve evrensel düzeyde hizmet verebilecek şekilde yetiştirmektir.

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın