Eczacilar.net

BERKO İLAÇ İLE KARİYER GÜNLERİ

BERKO İLAÇ İLE KARİYER GÜNLERİ

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kariyer günü etkinliklerine Berko İlaç Firması  ile devam ediyor.

Sağlık, bireyler ve ülkeler için korunup güvence altına alınması gereken en önemli ihtiyaçtır. Bu nedenden dolayı İlaç Sanayi dünyadaki gözde sanayilerden biridir ve  insan sağlığına yönelik bir sanayi olmasından ötürü de ayrı bir öneme sahiptir. Bu alanda sektörünün ileri gelenlerinden biri olan Berko İlaç Firması  eczacılık öğrencileriyle buluşuyor.

Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat BERAN  Berko ilacın gelişimini  eczane eczacılığından İlaç sanayine geçiş yapan bir eczacının öyküsü olarak belirtiyor ve şunları ekliyor ;

”Bir gece nöbetinde eczaneme gelen reçetede yazan serum fizyolojik 20 ml adlı ilacın hayatımı değiştireceğini normal olarak düşünemezdim. Bugün damlalıklı şişelerde imal edilen serum fizyolojik burun damlaları bahsi geçen yıllarda (1973) eczanelerde hazırlanırdı. Basit bir preparat olan burun damlası bizleri ve hastaları gerçekten yoruyordu. Kendi kendime sordum “Neden böyle bir ürün diğer damlalar gibi imal edilmiyor?” ilk fırsatta böyle bir ürün yapacağım diyerek belki de ilaç sanayisine ilk adımımı da atmış oluyordum. Diyarbakır Beran Eczanesi’nin laboratuarında başlayan küçük çaplı imalatlar Beran Laboratuarı olarak devam etti. 1980 yılında İstanbul’a göç ile başlayan hikâyem, 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. olarak ilaç sanayinde yerini alıyordu. Nihayet bir nöbet gecesi aklıma gelen serum fizyolojik fikri Berkofiz olarak hayata geçmiştir.”

Bu gelişim hikayesini ,ilaç sanayisini  ve Berko İlaç çalışmalarını merak eden herkesi Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat BERAN  ve  Berko İlaç Ürün müdürü uzmanı  Ecz. Aykut ADALMAZ’ ın sunumuyla dinlemeye  davet ediyoruz.

Programımız  12 Mayıs Salı günü saat 13.30 ‘ da Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 50. Yıl salonunda gerçekleşecektir.

 

Program Akışı:

  • 13.30-14.00 Karşılama ve ikram
  • 14.00-15.00 Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat BERAN  konuşması
  • 15.00-15.30 Kahve Arası
  • 15.30-16.30 Berko İlaç ürün müdürü Uzm. Ecz. Aykut ADALMAZ sunumu
  • 16.30-17.00 Soru ve Kapanış

Etkinliğimizi burdan da takip edebilirsiniz: https://www.facebook.com/events/370481353145902/

öö

 

 

Haber: Selvi ÇAPIK / Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Özet
BERKO İLAÇ İLE KARİYER GÜNLERİ
Makale Adı
BERKO İLAÇ İLE KARİYER GÜNLERİ
Açıklama
BERKO İLAÇ İLE KARİYER GÜNLERİ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ