12. Sektörle Buluşma ve Kariyer Günleri

  • Haberin Tarihi: 13 Mayıs 2015
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
12. Sektörle Buluşma ve Kariyer Günleri

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi gelenekselleşen Kariyer Günlerine 12’ncisi ile devam etti.

Program İstanbul Ecza Kooperatifi’nin Ecza kooperatifleri ve eczacının rolü üzerine yaptığı sunum ile başladı. Eczane açacak öğrencilere eczane açmadan önce dikkat edilmesi gereken konular üzerine bilgilendirildi. Eczacılıkta kooperatifin önemi üzerine konuşuldu.

Türkiye İlaç Sanayi Derneği Başkanı Ecz. Cengiz CELAYİR, Dünya ilaç sanayii içinde Türk ilaç sanayinin yeri üzerine ilgi çekici konuşması ile öğrencilerin ufkunu açtı.

Mali müşavir İsmail SARIKAYA ile eczane muhasebesi üzerine merak edilenler konuşuldu ve dikkat edilmesi gereken noktalar vurgulandı.

PHYTOPHARMA İlaç ve Bitkisel Sağlık Ürünleri Şirketinin başkanı Ecz. Çetin GÜL eczacılıkta girişimcilik üzerine yaptığı konuşmayla eczacılık öğrencilerinin ufkunu açtı. Öğrencileri araştırma ve geliştirmeye teşvik eden, hatta laboratuvarlarında çalışmaya davet eden Çetin GÜL, öğrencilerin hayranlığını kazandı.

Yıllarını sektörde geçirmiş, bu işte tecrübesi ile fark yaratmış Faruk NALBANTOĞLU, “Güçlü Eczane Yönetimi” üzerine öğrencileri bilgilendirdi. Mesleğe yeni atılacak öğrencilere sohbet havası içinde püf noktaları aktardı.

Son olarak da eczane tasarımı ve mimarisi üzerine merak edilen soruları Nezih TOPÇUDERE cevaplandırdı. Eczane açma maliyetleri üzerine öğrencilerin yanlış bildiklerini düzeltti.

KARMER ekibi olarak programa katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz .

11 MAYIS 2015

Haber: Selvi ÇAPIK /Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

 

Özet
Makale Adı
12. Sektörle Buluşma ve Kariyer Günleri
Yazar
Açıklama
Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi gelenekselleşen Kariyer Günlerine 12’ncisi ile devam etti.

Aşağıdaki yazıları da incelemenizi öneririz:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )

Bir Yorum Yazın