Eczacilar.net

2015 yılı Varis Hastalığı Ameliyatı, Varis tedavisi 2015

2015 yılı Varis Hastalığı Ameliyatı, Varis tedavisi 2015

2015 yılı Varis Hastalığı Ameliyatı, Varis tedavisi 2015

Öğretmenler başta olmak üzere uzun süre ayakta kalmak zorunda kalan kişilerde sıklıkla görülen ve aynı zamanda hamilelik sebebiyle de ortaya çıkabilen varisin tedavisinin yapılabilmesi için farklı seçenekler mevcuttur. Varis tedavisi için ilk olarak, varis konusunda uzman bir Radyoloji Uzmanı, hastaya detaylı Doppler Ultrasonografi muayenesi yapmalı ve hasarlı damarları tek tek net bir şekilde tespit etmelidir. Tedavinin doğru bir şekilde uygulanabilmesi ve hızlı sonuçlar elde edilebilmesi için hasarlı damarlarının tamamının tespit edilebilmesi son derece önemlidir. Varis tedavisi için ameliyatı tercih etmek sadece sonuçları ortadan kaldıran bir yöntem olduğu için ameliyat sonrasında bir süre sonra varisler tekrarlayacaktır. Kısacası ameliyat kalıcı değil geçici bir çözüm sunar. Bu nedenle öncelikle soruna yönelik tedavilerin uygulanması gerekmekte yani kapakları hasarlı olan damarların kapatılması ile geri kaçış ve basınç etkisi ortadan kaldırılmalıdır. Sorunun ortadan kaldırılmasından sonra uygun varis tedavi seçeneklerinden birisi hekim tarafından belirlenerek uygulanmalıdır.

2015-yili-varis-ameliyatı

 

Varislerin tedavi edilmesinde cerrahi yöntemler, neredeyse yüzyıllardır tercih edilmektedir ve günümüzde artık klasik yöntem olarak adlandırılmaktadır. Özellikle büyük varislere neden olan damarlar için tercih edilen bir yöntemdir. Varis tedavisinde cerrahi uygulamalar hastanın anestezi almasına, hastanın iyileşme sürecinin uzamasına ve varislerin yeniden tekrarlamasına sebep olabildiği için çok zorunlu haller dışında artık tercih edilmemektedir. Ayrıca hastaların büyük bir kısmı ameliyattan korktukları için de kişisel olarak ameliyat tedavisini tercih etmemektedirler. Bu nedenle 2000’li yılların başından beri varis ilacı ile birlikte ameliyata gerek kalmadan lazerle kapalı damarın kapatılması esasına dayanan bir tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemde lazer ışını damar içerisinde anjiyo gibi girer ve hasarlı damarı içeriden kapatır. Kapatılan damar, zaman içerisinde vücut tarafından zamanla yok edilir, kanı taşıma görevini ise diğer sağlıklı damarlar üstlenir. Yöntem son derece basit, ağrısız ve acısız olduğu için günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

Eczacilar.NET

Özet
2015 yılı Varis Hastalığı Ameliyatı, Varis tedavisi 2015
Makale Adı
2015 yılı Varis Hastalığı Ameliyatı, Varis tedavisi 2015
Açıklama
2015 yılı Varis Hastalığı Ameliyatı, Varis tedavisi 2015
Yazar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/eczacila/public_html/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ